PLAY - DOWN: Třetí třetina druhého zápasu rozhodla o vítězství mužů

neděle 6.3.2016 | Michal Chadim

Druhým hracím dnem pokračovalo v neděli PLAY - DOWN Tipsport Superligy. Oproti sobotnímu zápasu bylo utkání vyrovnanější a rozhodovala až třetí třetina, kterou ovládli domácí hráči a rozhodli v ní o svém vítězství.

PD2, 6.3.2016, 17:00
9:4(1:1, 1:2, 7:1)
Litvínov
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Svačinka, Lipový, Eichner, Plíhal, Komačka, Zbořil – Smeták, Truhlík, Šimčík, Kubíček, Hrabal, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Křiva, Ondračka
Litvínov: Hruška (Beránek) – Horák, Werner, Chládek, Černý, Khek – Kašpárek, Kropáček, Hocelík, Hulič, Hertl, Plomer, Krejčí, Skalitz, Pecháček, Skuhrovec
branky: 11. Václav Komačka, 23. Petr Trulík, 43. Patrik Šimíček, 47. Václav Komačka, 50. Adam Zbořil, 51. Dominik Eichner, 53. Tomáš Vojtíšek, 54. Filip Hrabal, 58. Tomáš Svačinka - 18. Jaroslav Kropáček, 32. Jaroslav Kropáček, 38. Jiří Pecháček, 60. Ondřej Hertl; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 2:5; využití: 1:1; diváků: 160; zásahy brankářů: Štěpán Laja 16 - Martin Hruška 22; po třetinách: 1:1, 1:2, 7:1;

O proti sobotnímu utkání začalo to druhé hodně opatrně. Litvínov navázal na třetí třetinu prvního zápasu a byl aktivní a nebezpečně zlobil.

V úvodních minutách se nám hrálo nahoru, dolů. Veškeré pokusy na obou stranách byly buď nepřesné nebo si s nimi poradili brankáři soupeře. Na úvodní branku si tak 160 diváků v ČPP Aréně muselo počkat až do jedenácté minuty, kdy se jako správný kapitán prosadil Václav Komačka. Litvínov dokázal na soupeřovu branku odpovědět ještě v první třetině a to v jejím závěru po střele Jaroslava Kropáčka. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči domácí Ostravy, jejichž gólový účet otevřel v druhé minutě Petr Trulík. Utkání dál pokračovalo v podobném tempu jako v první třetině, neboť bylo plné nepřesností a skvělých zákroků gólmanů. To se změnilo až v jejich druhé části, ve které Litvínov dvakrát udeřil. Po druhé třetině tak hosté vedli v Ostravě 3:2.

Třetí třetina byla úplně z jiného kalibru. Ostrava v ní během jedenácti minut šesti góly rozhodla o svém vítězství. Celkově nakonec třetí třetinu vyhrála 7:1 a celkově celý zápas pak 9:4. Na půdu soupeře tak Ostrava bude cestovat s vedením 2:0.