PLAY-DOWN: Muži vyhráli potřetí a mají matchball

sobota 12.3.2016 | Michal Chadim

Muži zvládli třetí utkání play-down Tipsport Superligy, když vyhráli v Litvínově 6:4. V sérii se ujali vedení 3:0 a zítra už mohou definitivně rozhodnout o záchraně.

PD3, 12.3.2016, 19:00
Litvínov
4:6(2:0, 0:2, 2:4)
Litvínov: Hruška (Beránek) – Horák, Werner, Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Chládek, Rybář, Hocelík, Hulič, Hertl, Hruška, Černý, Beránek, Skalitz, Pecháček, Khek, Skuhrovec.
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Smeták, Svačinka, Trulík, Šimčík, Kubíček, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Křiva, Ondračka, Komačka, Zbořil.
branky: 12. Viktor Hocelík, 19. Petr Chládek, 50. Michal Skuhrovec, 58. Tomáš Skalitz - 34. Petr Trulík, 38. Dominik Eichner, 45. Patrik Šimíček, 49. Václav Komačka, 59. Filip Hrabal, 60. Filip Hrabal; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 135; zásahy brankářů: Martin Hruška 24 - Štěpán Laja 20; po třetinách: 2:0, 0:2, 2:4;

Úvodní třetina třetího zápasu prvního kola  play-down mužům příliš nevyšla, neboť Litvínov byl v ní lepším týmem. Více dokázal kombinovat a ostravské hráče přehrával. Ty srážela vlastní nedisciplinovanost a zbytečné chyby v rozehrávkách. Po jedné takové chybě otevřel skóre na domácí straně Viktor Hocelík. Druhou větší chybu vytvořili ostravští hráči v samém závěru první třetiny, ve které se nechal vyloučit Michal Dombrovský. Jeho vyloučení pak potrestal Petr Chládek.

Druhá třetina pak byla úplně opačná. Ostrava zlepšila svojí hru, přestala dělat zbytečně chyby. To se projevilo i na vývoji utkání. I když zpočátku se ji nedařilo proměňovat své šance, tak se její hráči dočkali vyrovnání. Nejprve snížil Petr Trulík a posléze dvě minuty před koncem prostřední části vyrovnal Dominik Eichner.

Poslední dvacetiminutovka byla pro změnu jak na houpačce. Ostrava nejprve dvěma góly Patrika Šimíčka a Václava Komačky utekla domácím hráčům na rozdíl dvou gólů. Domácí hráče to ale nepoložilo. Hodně jim k tomu pomohl sporný gól na 3:4 z hokejky Michala Skuhrovce, který míček napálil do břevna, od kterého se odrazil ven. Podle rozhodčích ale míček byl v bráně a až potom šel ven. Vyrovnání přišlo téměř dvě minuty před koncem základní hrací doby od Tomáše Skalitze.

Litvínov si ale nepohlídal následnou rozehrávku z buly, z které utekl Filip Hrabal a vrátil po šesti sekundách vedení zpět na ostravskou stranu. Definitivní tečku pak udělal střelou do prázdné brány opět Filip Hrabal.

Ostrava tak vyhrála i třetí utkání a definitivně v neděli může rozhodnout o svém setrvání v nejvyšší soutěži.