PLAY-OFF 2016: Další těsná porážka od Vítkovic, tentokráte 4:5

neděle 13.3.2016 | Redakce

Vítkovice dokázaly uspět i ve třetím utkání čtvrtfinále play-off Extraligy žen, když porazily Ostravu těsně 4:5. V sérii se ujaly vedení 3:0 a již zítra mohou ženám ukončit sezónu a postoupit do semifinále.

PO3, 12.3.2016, 18:00
4:5(1:2, 2:2, 1:1)
Vítkovice
FBC Ostrava: Holubová – Vavrečková, Kotzurová, Viciánová, Kahánková, Vinklerová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Pišteková, Kajfoszová
Vítkovice: Visnevska (Vávrová) – Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Niemcová, Pantělejevová, Mandátová, Pastušková, Šponiarová, Miksová, Hanzlíková, Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová, Paloncyová, Lankinen
branky: 7. Nela Kapcová, 26. Veronika Káčová, 39. Veronika Káčová, 60. Zuzana Šuranyiová - 4. Lucie Šrotová, 4. Andrea Pastušková, 25. Ivana Šupáková, 26. Klára Kociánová, 52. Adéla Pantělejevová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 125; zásahy brankářů: Tereza Holubová 18 - Lauma Visnevska 12; po třetinách: 1:2, 2:2, 1:1;

Ostravské florbalistky zaspaly úvod první třetiny, což zkušený tým jako jsou Vítkovice dokázal potrestat, konkrétně dvěma góly ve čtvrté minutě. Nejprve se prosadila Lucie Šrotová a posléze Andrea Pastušková. Dva slepené góly ostravské florbalistky nepoložily a o tři minuty se jim podařilo zásluhou Nely Kapcové snížit. Po těchto třech gólech se nám hra mírně uklidnila a ve zbývajícím čase první třetiny se 125 diváků gólů již nedočkalo.

Druhá třetina začala stejně jako přes kopírák třetina předcházející, neboť nabídla opět dva slepené góly. Tentokráte se nejprve prosadila Ivana Šupáková a vzápětí Klára Kociánová. Ale i tentokráte dokázaly ostravské hráčky brzy odpovědět. Tentokráte ještě dříve a to zásluhou Veroniky Káčové. Stejná hráčka pak ještě v samém závěru druhé třetiny snížila na rozdíl jediné branky.

Třetí třetina nabídla po jednom gólu na každé straně. Za Vítkovice se prosadila Adéla Pantělejevová, za domácí pak v samotném závěru při power play Zuzana Šuranyiová.  Vítkovice tak uhájily těsné vítězství 5:4 a ujaly se v sérii vítězství 3:0. Zítra tak mohou definitivně rozhodnout o svém postupu do semifinále.