PLAY-OFF 2016: Vítkovice vedou 2:0, o vítězství musely ale bojovat

neděle 6.3.2016 | Michal Chadim

V neděli odehrála BONUSIE svůj druhý zápas letošního ročníku PLAY-OFF extraligy žen proti Vítkovicím. Oproti prvnímu utkání bylo tohle vyrovnanější a Vítkovice musely o vítězství o poznání více bojovat.

PO2, 6.3.2016, 16:00
Vítkovice
5:2(1:1, 2:0, 2:1)
Vítkovice: Visnevská (Vávrová) – M. Šponiarová, Hložanková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Hanzlíková, Enenkelová, Kociánová, Šupáková, Vobořilová, K. Paloncyová, Lankinenová, Peterková
FBC Ostrava: Holubová – Vavrečková, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Pišteková, Kajfoszová, Stankušová
branky: 19. Petra Mandátová, 33. Klára Kociánová, 39. Adéla Pantělejevová, 46. Kamila Paloncyová, 51. Adéla Pantělejevová - 6. Markéta Režnarová, 60. Karin Vavrečková; rozhodčí: Vladimír Hála - Petr Szilvási; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Lauma Visnevska 25 - Tereza Holubová 21; po třetinách: 1:1, 2:0, 2:1;

Druhý zápas žen proti Vítkovicím nebyl vůbec podobný tomu co v Sobotu. Ostrava hrála aktivněji, což jim přineslo odměnu v šesté minutě v podobě vedoucího gólu zásluhou Markéty Režnarové. Vítkovice se po obdrženém gólu snažily o vyrovnání, ale přes dobře chytající Holubovou se jim dlouho nedařilo se prosadit. Povedlo se jim to až v samotném závěru, ve kterém se prosadila Petra Mandátová.

Prostřední dějství pokračovalo dlouho v podobném duchu, jako třetina předcházející. Vítkovice sice tlačily, ale i Ostrava neusínala na vavřínech a sama několikrát nebezpečně zahrozila. Co tomu ovšem chybělo byly góly. Ty přišly až v druhé části a to od Kláry Kociánové a Adély Pantělejevové.  Vítkovice po dvou třetinách držely vedení pouze o dvě branky v poměru 3:1.

Prostřední třetina přinesla celkem tři góly. Dvakrát se prosadily hráčky Vítkovic a to Kamila Paloncyová a Adéla Pantělejevová. Za Ostravu pak v samotném závěru korigovala skóre hrající asistentka trenéra Karin Vavrečková.

Vítkovice tak zvítězily nad Ostravou pouze 5:2 a dostaly se tím do vedení 2:0.  Další dva zápasy se pak hrají v sobotu a v neděli v ČPP Aréně od 18:00.