PLAY-OFF 2016: Ženy podlehly Vítkovicím počtvrté

neděle 13.3.2016 | Michal Chadim

Ostravské florbalistky nezvládly ani čtvrtý zápas čtvrtfinále play-off extraligy žen a v letošním ročníku tak obsadily konečné šesté místo.

PO4, 13.3.2016, 18:00
2:7(1:2, 1:1, 0:4)
Vítkovice
FBC Ostrava: Holubová – Kahánková, Vavrečková, Vinklerová, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, I. Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Pišteková, Kajfoszová, Stankušová
Vítkovice: Vávrová (Visnevská) – M. Šponiarová, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Z. Šponiarová, Miksová, Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová, K. Paloncyová, Lankinenová
branky: 8. Karin Vavrečková, 33. Denisa Kotzurová - 14. Anna Niemcová, 15. Kamila Paloncyová, 31. Adéla Pantělejevová, 50. Veronika Enenkelová, 51. Veronika Enenkelová, 56. Anna Niemcová, 60. Zuzana Šponiarová; rozhodčí: Tomáš Podlesný - Ondřej Vašíček; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 131; zásahy brankářů: Tereza Holubová 22 - Šárka Vávrová 16; po třetinách: 1:2, 1:1, 0:4;

Čtvrtý zápas proti Vítkovicím začaly lépe domácí florbalistky Ostravy, které se ujaly vedení v osmé minutě zásluhou hrající asistentky trenéra Karin Vavrečkové.  Vítkovice si poté vytvořily několik šancí, ale nedokázaly se dlouho prosadit. To se jim povedlo ve čtrnácté minutě, ve které se prosadila zkušená Anna Niemcová.  Stejně jako v předchozích třech zápasech ani teď po obdržené brance nevyšly Ostravě následující dvě střídání, neboť o minutu později inkasovaly podruhé. Holubovou v bráně Ostravy prostřelila Kamila Paloncyová

Druhá třetina byla hodně vyrovnaná a nabídla 131 divákům dvě branky. Prosadit se dokázala po chybě v rozehrávce ostravských hráček olomoucká posila Vítkovic Adéla Pantělejevová. Na její gól pak dokázala odpovědět Denisa Kotzurová. Ostrava i po druhé třetině ztrácela na zkušenější vítkovické florbalistky jedinou branku.

V poslední části se událo vše podstatné až v posledních deseti minutách utkání, ve kterých se vítkovické florbalistky rozstřílely. Dvěma slepenými góly se jako první prosadila česká reprezentantka Veronika Enenkelová, která vítkovické florbalistky poslala devět minut před koncem do vedení o tři góly. Ostrava na to musela zareagovat a otevřít hru. Což zkušený tým jako je Vítkovice dokázal potrestat zásluhou zkušené Anny Niemcové. Domácí florbalistky to pak zkusily při hře bez brankáře, ale ani ta jim nevyšla. V poslední minutě totiž pečetila střelou do prázdné brány Zuzana Šponiarová.

Vítkovice tak vyhrály i čtvrtý zápas a postoupily do semifinále. Jelikož v základní části skončily na prvním místě, budou si svého soupeře vybírat i pro semifinále.