Po výborném výkonu Bonusia v semifinále padla

středa 30.12.2015 | Michal Chadim

Bonusia do Prahy odjížděla s cílem favorita v boji o finále Poháru České Pojišťovny potrápit a to se ji splnilo. S úřadujícím mistrem sehrála vyrovnanou partii až do poslední třetiny. Tam už ale musela otevřít hru a Chodov, čehož zkušený soupeř využil a dotáhl do vítězného konce

SF, 30.12.2015, 19:00
Chodov
10:3(3:1, 2:2, 5:0)
Chodov: Provázková (Ranochová) – Suchá, Frantíková, Klímová, Vrátná, Tožičková, Plášková, Pitterlingová, Řepková, Pilíková, Paulovičová, Jůzová, Vrbová, Beránková, Syslová, Primusová
Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Kotzurová, Viciánová, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Kajfoszová, Pišteková
branky: 2. Magdaléna Plášková, 5. Petra Beránková, 11. Magdaléna Plášková, 30. Magdaléna Plášková, 39. Martina Řepková, 44. Magdaléna Plášková, 48. Martina Řepková, 51. Eliška Vrátná, 53. Tereza Syslová, 55. Martina Řepková - 20. Markéta Režnarová, 22. Veronika Káčová, 31. Markéta Režnarová; rozhodčí: Lucie Hejnová - Jitka Romančáková; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 44; zásahy brankářů: Kristýna Provázková 13 - Tereza Holubová 21; po třetinách: 3:1, 2:2, 5:0;

Úvodní třetina semifinálového utkání vyzněla lépe pro domácí florbalistky, které od prvních minut byly lepší a nepouštěly hráčky Ostravy do vážnějších šancí. Do vedení se dostaly hráčky Chodova již ve druhé minutě, ve které otevřela skóre Magdalena Plášková. Za tři minuty to bylo pro domácí veselejší, neboť se prosadila Petra Beránková. V polovině úvodního dějství pak přidala třetí branku Magdaléna Plášková. Když už to vypadalo, že se domácí hráčky dostanou do šaten za tříbrankového vedení tak se z ničeho nic prosadila Markéta Režnarová.

Ve druhé třetině to byly hráčky Ostravy, které udávaly tempo a vytvářely si šance.  Jedna taková přišla v přesilové hře, kterou hned po pár sekundách proměnila ve snížení Veronika Káčová. Hostující hráčky to nakoplo a začaly domácí hráčky přehrávat. Bohužel jak už to bývá, občas přijdou chyby, které tak zkušený soupeř jako je Chodov dokáže potrestat. Jedna taková chyba přišla v polovině utkání, díky které se dostala do brejku Magdaléna Plášková.Ta ho dokázala využít a vrátila tak domácím hráčkám dvoubrankové vedení. Z něho se ale chodovské lvice neradovaly příliš dlouho, neboť hned vzápětí dostala znovu do hry Ostravu svým druhým gólem Markéta Režnarová. V závěru druhé třetiny se ale Chodov dostal znovu do dvoubrankového vedení a to zásluhou Martiny Řepkové.

Vstup do posledního dějství měla opět lepší Ostrava, která mohla zásluhou Nely Kapcové opět snížit na rozdíl jediné branky. Ta bohužel pro hosty ale trefila pouze tyč a tak přišel trest v podobě šestého gólu Magdalény Pláškové. Ta dodala tolik potřebný klid na florbalky domácích. Ostrava na to zareagovala útočnou hrou a začala tak dělat chyby v obraně, které tak zkušený soupeř jako Chodov dokázal nemilosrdně potrestat. Chodov svůj gólový účet dokázal zásluhou dvou gólů Martiny Řepkové a jednoho gólu Terezy Syslové a Elišky Vratné zakulatit na konečný výsledek 10:3.

Chodov si tak postup do Plzně pohlídal naopak Ostrava v poháru končí.