Pohárové derby zvládla lépe Ostrava

středa 11.11.2015 | Michal Chadim

Ostravští florbalisté mají za sebou v letošním ročníku Poháru České pojišťovny za sebou třetí zápas a znovu z něho odcházejí vítězně. Tentokráte dokázali uhájit těsné vítězství 4:3 proti městskému rivalovi z Vítkovic.

OSF2, 11.11.2015, 19:00
4:3(0:1, 2:2, 2:0)
Vítkovice
FBC Ostrava: Klobučník (Laja) - Robenek, Svačinka, Trulík, Hromádka, Lípový, Hrabal, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, J. Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil
Vítkovice: Lupták (58. Souček) - Jankulár, Mertha, Řezanina, Šebesta, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Pešat, Braüer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Judrzin, Matúš
branky: 26. Patrik Šimíček, 27. Tomáš Svačinka, 46. Tomáš Vojtíšek, 49. Tomáš Vojtíšek - 5. Petr Jankulár, 32. Ladislav Gál, 37. Josef Rýpar; rozhodčí: Pavel Hála - Martin Kotala; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 156; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 20 - Dominik Lupták 14; po třetinách: 0:1, 2:2, 2:0;

Již od prvních minut dalšího pohárového zápasu bylo zřejmé, že i další derby přinese velmi rychlý florbal na obou stranách. Do první větší šance se dostal hned v úvodu Šimíček, který ale pálil z úhlu pouze do boční sítě. Ve čtvrté minutě poprvé v zápase vyletěla zdvižená pravice směrem vzhůru, neboť ostravský Adam Zbořil si pomohl v souboji se soupeřem sekáním a po právu si tak byl odeslán na trestnou lavici. Nedobrovolný odpočinek trval pouze jednadvacet sekund, neboť přihrávku Hubálka nasměroval za záda Klobučníka Petr Jankulár.

Oproti extraligovému zápasu Ostrava po obdržené brance nepřestala hrát, bojovala a držela ze soupeřem krok. I když zbývající čas přinesl několik povedených šancí, které ale brankáře obou soupeřů nijak vážně neohrozili. Po první třetině tak Vítkovice vedly na ČPP Aréně 1:0.

Druhá třetina by se mohla rozdělit na dvě části. V té první byli lepší domácí hráči, kterým se povedla šestá a sedmá minuta. V rozmezí dvaatřiceti sekund se nejprve prosadil Patrik Šimíček a posléze Tomáš Svačinka. Ostrava byla i posléze lepší, ale další gól už přidat nedokázala.

Od poloviny zápasu už byly lepší Vítkovice, které dokázaly zlepšenou hru a větší agresivitou znovu vrátit vedení na svou na stranu. Nejprve dalekonosnou střelou vyrovnal Ladislav Gál a o pět minut později vrátil vedení hostům přesnou umístěnou střelou Josef Rýpar

V poslední třetině ostravští florbalisté ukázali, že nesložili všechny své zbraně a že mají chuť se ještě poprat o vítězství. Přesněji tu touhu vzal na sebe Tomáš Vojtíšek, který nejprve využil přihrávku Jakuba Robenka k vyrovnání a posléze Václava Šimčíka k druhému otočení skóre utkání. To už si Ostrava vzít nenechala a jednobrankový náskok si do konce utkání pohlídala.

Po zásluze si tak připsala v osmifinálové skupině druhé vítězství a poskočila na první místo pohárové tabulky. Pokud v zítřejší dohrávce Havířov porazí Šumperk tak už ji z prvního místa nikdo nesesadí. V opačném případě bude potřebovat k definitivní jistotě jeden bod.