Porazily Jihlavu a postupují do další fáze Poháru!

středa 25.9.2013 | Petr Blakala

Druhé kolo Poháru České pojišťovny ovládly ženy Ostravy, které si hravě poradily s Jihlavou. S tou odehrály velmi pohledné utkání, které bylo na branky velmi bohaté. Viděli jsme celkem devět branek, když hattrick dovršila Kiecková a po jedné brance přidaly Némethová, Sluková, Pernická. Sedmá branka byla z pohledu Jihlavy vlastní. Ostravanky tedy vyhrály utkání 7:2.

2, 25.9.2013, 19:30
7:2(2:0, 3:1, 2:1)
Jihlava
Ostrava: Kouřilová (od 40. Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Jihlava: Kozlíková – Dvořáková, Jandátová, Krupková, Petrušová, Přibylová, Rychlá, Mácová, Sůvová, Urbanová, Jonašťáková, Gajdušková, Doležalová, Dunstová
Branky a nahrávky: 8. Kiecková (Kalnayová), 8. Némethová, 32. Kiecková, 36. Kiecková (Sielecká), 38. Sluková (Theuerová), 55. Pernická (Nováčková), 55. Jandátová (vla.) – 28. Petrušová (Přibylová), 45. Krupková (Janošťáková). Rozhodčí: Vojtěch Byrtus, Petr Kopřiva. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 30:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Ženy ostravského FBC se v prvním kole vydaly do Rokytnice v Orlických horách, kde je čekaly úvodní zápasy Poháru České pojišťovny. Ve víkendových dnech si poradily s Orlicko-Třebovskem, které porazily těsně 4:3. V dalším zápase změřily síly s Jeseníkem, které nakonec přetlačily a dokázaly vyhrát 7:4. S Třincem to byl zápas jednoznačný – 9:1 a se Znojmem gólová přestřelka, když vyhrály 15:0. 2. kolo Poháru České pojišťovny bylo naplánováno na středu 25. 9. od 19:30, kdy se ženy Bonusie představily na domácí palubovce proti extraligovému celku z Jihlavy. Hráčky z Jihlavy již znají, jelikož s nimi vyhrály ve druhém kole ženské extraligy 5:1.

Do dnešního střetnutí lépe vstoupily hráčky Bonusie, které si ihned po začátku utkání vytvořily několik pohledných akcí, které ovšem neměly úspěšnou koncovku. První branky přišly v osmé minutě, kdy skvělou souhru sehrály Szczurová, Kálnayová a Kiecková. Tereza Kálnayová asistovala u gólu Romany Kieckové, která dokázala prostřelit brankářku Jihlavy. Ostravským hráčkám stačilo 13 vteřin ke vstřelení druhé branky, když využily nekoncentrovanosti soupeřek a Simona Némethová neměla problém zakončit. Autorka druhé branky měla možnost ke skórování v oslabení. První šance zakončena kličkou nevyšla tak, jak by měla a následná střela z dálky se nevešla mezi tři tyče. Ke konci první třetiny se do střelecké pozice dostala kapitánka Ostravy Nguyenová. Ta vyslala tvrdou střelu pouze do nohy brankářky Kozlíkové. Do šaten se odcházelo za stavu 2:0 pro domácí hráčky.

Druhá část dnešního zápasu začala poklidněji než ta první. Do šance se dostala Přibylová a na druhé straně Szczurová, ale tyto šance nebyly proměněny. Jako první se ve druhé třetině dokázala prosadit Jihlava, respektive Iveta Petrušová, která dokázala využít mezeru v ostravské obraně a snížila na rozdíl jediné branky. Trenér Ostravy Jakub Robenek před 30. minutou stáhl hru na dvě pětice. Uběhla polovina základní hrací doby a gólově se začaly prosazovat opět hráčky FBC. Velmi pohledné akce zdobily hru Ostravy, za kterou se ve druhé dvacetiminutovce prosadila dvakrát Romana Kiecková a skóre na 5:1 upravila Zdeňka Sluková. Těsně před sirénou se pokoušely o kombinaci Urbanová s Krupkovou, kterým ale protiútok nevyšel.

Do třetího dějství domácí družstvo vystřídalo brankářku, když Kateřinu Kouřilovou nahradila Johana Rousová. Začátek třetiny měl opravdu velké tempo, jelikož se jihlavské hráčky pokoušely otočit vývoj zápasu. Do první šance se dostávala Doležalová, která trefila pouze konstrukce branky Rousové. Druhou branku Jihlavy přidala po dorážce Miroslava Krupková za asistence Janošťákové. Deset minut do konce třetí třetiny začaly Jihlavě docházet síly. Bylo to znát i na jejich hře, když se v 55. minutě prosadila ostravská Markéta Pernická. Poslední hřebíček do rakve si zatloukly hráčky Jihlavy, když si vstřelily vlastní branku v jedné a té samé minutě.

Dnešní utkání na Sareze sledovalo celkem 50 diváků. Nejlepšími hráčkami se staly Romana Kiecková (Ostrava) a Miroslava Krupková (Jihlava).