Premiéra v nové hale hráčům Software nevyšla a odnesli si porážku 4:9

neděle 24.11.2013 | Zuzana Košťálová

Premiéra na nové hale Softwaru nevyšla a po velkém souboji, který gradoval ve druhé třetině, podlehl Spartě v konečném součtu 4:9.

13.kolo, 24.11.2013, 18:00
4:9(1:3, 2:3, 1:3)
Sparta
FBC Ostrava: Krupa, (52.Šrámek) - Krzyžanek, Lipový - Vítovec, Komačka - Klimscha - Plíhal, Hanic, Skácel - Švajný, Šimíček, Kašpar - Trulík, Šelmeci, Mertha - Hudec
Sparta: Beneš, (59.Lupoměch) - Ma.Rebro, Rodina - Kadoch, Marvánek - Čermák, Smetana - Vrtiška, Šnajdr, Strachota - Vrána, Svatoš, Časar - Kašpárek, Jaroš, P.Němeček - M.Němeček
Branky a nahrávky: 19. Lipový (Krzyžanek), 29. Šelmeci, 31. Šimíček (Kašpar), 60. Kašpar (Skácel) – 3. Časar (Svatoš), 5. Jaroš (Smetana), 15. Časar (Vrána), 24. Svatoš (Časar), 35. Časar (Marvánek), 38. Kašpárek (Čermák), 46. Marvánek, 52. Němeček P. (Kašpárek), 59. Strachota (Marvánek). Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 20:22. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:9, 4:9.

Od začátku zápasu byli aktivnější hosté a Ostrava se jen těžko dostávala do útoku, natož k nějakým střeleckým pokusům. Sparta se ujala vedení ve třetí minutě zápasu, kdy tvrdou střelou prostřelil Krupu Luka Časar. Na další branku diváci v hale nemuseli čekat moc dlouho. Jaroslav Jaroš se dostal do zakončení a i s trochou štěstí překonal ostravského brankáře. Softwaru se nedařilo vymanit z podtlaku a chyboval v rozehrávkách. Jednu z chyb pak potrestal Luka Časar. Domácí tým se však v závěru třetiny přece jenom dočkal snížení. Přesnou přihrávkou nepohrdl Marek Lipový a snížil tak skóre na 1:3.

Software naskočil do druhé třetiny s daleko větším nasazením a uzamkl Spartu na jejich polovině. Jenomže pořád chybělo nějaké finální zakončení. Na druhou stranu se pak hnala dvojice Časar a Svatoš. Ondřej Svatoš se pak ve střelecké pozici nemýlil. Ostrava se ale brzy vrátila do tempa i díky přesilové hře, kterou v jejím samotném závěru využil po zmatku před Benešem Radim Šelmeci. O chvíli později nepohrdl přesnou přihrávkou od Merthy Patrik Šimíček a trefil víko sparťanské branky. Vyrovnávací branku měla Ostrava už na dosah, ale Beneš na poslední chvíli vymrštil svou ruku a brance tak zabránil. Ve vlastním oslabení se pak dostal do protiútoku Luka Časar a svým třetím gólem v zápase poslal Spartu do dvougólového vedení. Do konce druhé třetiny se ještě stihl prosadit Ondřej Kašpárek a po druhé třetině tak byl stav 3:6 pro hosty.

Start třetí třetiny byl trochu poklidnější. Ostrava však stále bojovala a nechtěla nic vzdát. Ostravský Krzyžanek se dostal do slibné pozice, kdy se obtočil kolem branky Beneše, ale k zakončení mu chybělo trochu více štěstí. Spartě ale stačilo málo, aby vsítila další branku. Po přesné střele se ve 46. minutě prosadil Jan Marvánek. Na druhé straně se do koncovky dostal Plíhal, ale orazítkoval jen konstrukci sparťanské branky. Hostující tým to ale nerozhodilo a po rychlé akci na jeden dotek se do tabulky střelců zapsal Petr Němeček. Osmý inkasovaný gól tak vyhnal z branky Krupu, kterého nahradil Lukáš Šrámek. Ten si ale také čisté konto neudržel, jedinou branku inkasoval z hole Michala Strachota. Ostrava se ještě mohla na konci zápasu radovat, když čtvrtou branku domácích vstřelil Petr Kašpar. Ostrava tak doma prohrála celkem 4:9 a tři body si do tabulky připisuje Sparta.

Nejlepší hráči utkání: Martin Beneš (Sparta), Petr Trulík (Ostrava).

Ondřej Vašíček (FBC ČPP Software Ostrava): „Výkon našeho týmu bych zhodnotil asi takto tristní, tragický a místy až trapný, a proto jsme zaslouženě prohráli"

Jaroslav Berka (AC Sparta Praha Florbal): „Ke smůle domácích, k hezké aréně dnes neukázali vůbec nic. Předčili jsme je v rychlosti, nasazení a důrazu. Přejeme jim hodně povedených zápasů v nové hale."