Přes Vsetín se štěstím

úterý 10.10.2017 | VG

Zatímco třeba FbŠ Bohemians nastříleli v 5. kole Poháru České pojišťovny Hradci Králové dvacet branek, muži FBC ČPP Bystroň Group Ostrava porazili Vsetín, který hraje regionální ligu, pouze 3:2.

5.kolo, 10.10.2017, 19:30
Vsetín
2:3(SH Na Lapači Vsetín)
Vsetín: Pinďák - Zgarba, Polách, Hušť, Trčka, Macek, Zajíc, Vítek, Březík, Žůrek, Zubek, Novosad, Seevald, Maniš, Horák, Anděl, Adámek
FBC Ostrava: Klobučník - Chvastek, Trulík, Hromádka, Lipový, Klimscha, Šebesta, Hrabal, Eichner, Šimíček, Daniš, Sládek, Mendrek, Kuczera, Miške, Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba, Zbořil,
Branky a nahrávky: 39.Zajíc (Seevald), 52.Macek - 14.Kuczera (Mendrek), 18.Klimscha (Křiva), 45.Kuczera (Čonka-Skyba).Rozhodčí: Hudeček, Rochovanský. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 208.

"Profesionální výkon našich hráčů a přístup ke kolektivnímu sportu byl naprosto tragický," prohlásil trenér FBC Ostrava Martin Smeták. "Jejich výkon bych zařadil do kategorie sci-fi," hodnotil kouč.
Superligoví florbalisté z Ostravy sice ve Vsetíně vyhráli úvodní dvacetiminutovku 2:0, ale ve druhé třetině gól nedali, naopak nechali domácí snížit. A přestože jako účastníci nejvyšší domácí soutěže měli hráči FBC Ostrava dominovat, i ve třetí části dopustili drama. Zásluhou druhé branky Šimona Kuczery šli sice do dvoubrankového vedení, ale Vsetín se v 52. minutě vrátil druhým gólem do hry a hosté se až do konce utkání museli strachovat o výsledek.
"Měli jsme je jednoznačně přejet, výkon rozhodně nebyl adekvátní," podotkl Smeták.