Přetahovanou o vedení zvládli lépe hráči Ostravy

sobota 13.2.2016 | Michal Chadim

V sobotu podvečer se ostravští florbalisté vydali na dlouhou cestu do hlavního města, kde je v rámci dvacátého kola Tipsport Superligy čekali florbalisté Vinohrad. Ostrava věděla, že musí v zápase vyhrát a tento cil v samotném závěru splnila. V Praze vyhrála 7:5 a dotáhla se na osmé Otrokovice na jediný bod.

20.kolo, 13.2.2016, 18:00
Vinohrady
5:7(2:1, 3:2, 2:2)
Vinohrady: Mrkos (Weissgärber) – Rossi, Králík, Raiter, Kareš, Gregor, Bína, Skřívánek, Záň D, Raiter, Hanák, Záň J, Zezulka, Stuchlík Z, Stuchlík O, Kroupa, Houra, Zavadil, Renčín.
FBC Ostrava: Laja (Klubučník) – Smeták, Svačinka, Trulík, Šimčík, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Komačka, Zbořil.
branky: 12. Matěj Raiter, 13. Martin Skřivánek, 24. Jakub Renčín, 33. Martin Skřivánek, 42. Milan Bína - 9. Petr Pastor, 22. Václav Komačka, 23. Adam Zbořil, 38. Marek Lipový, 52. Dominik Eichner, 56. Matěj Smeták, 60. Dominik Eichner; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 4:2; využití: 0:3; diváků: 95; zásahy brankářů: Karel Mrkos 11 - Štěpán Laja 24; po třetinách: 2:1, 2:3, 1:3;

Ostrava věděla že na Vinohradech musí bezpodmínečně vyhrát, pokud si chci i nadále udržet naději na postup  na osmou pozici. Cíl před zápasem byl tedy jasný, získat tři body.

Začátek zápasu ostravským florbalistům příliš nevyšel. Nedařila se jim přihrávka a nevytvářeli si díky tomu šance. Přesto to byla právě Ostrava, která se v zápase dostala do vedení a  to zásluhou přesné střely Petra Pastora. Z vedení se ostravští hráči příliš dlouho, neboť jim nevyšla dvanáctá a třináctá minuta první třetiny, ve které Vinohrady otočily vývoj utkání zásluhou přesné střely Matěje Reitera a Martina Skřivánka.  První třetinu tak ovládly Vinohrady 2:1.

Úvod druhé třetiny poznamenaly dvě vyloučení domácího týmu, které ostravský tým potrestal.zásluhou Václava Komačky a Adama Zbořila. Stejně jako v první třetině , tak i v té druhé se hosté ze získaného vedení neradovali příliš dlouho. O minutu později se prosadil domácí Jakub Renčín. V druhé části prostřední třetiny se ještě prosadil Martin Skřivánek, který tak vrátil vedení na domácí stranu. Poslední slovo v druhé třetině měl ale hostující Marek Lipový, který stanovil skóre po dvou třetinách na 4:4.

V třetí třetině se do vedení dostali jako první hosté a to zásluhou Milana Bíny, který překonal Laju z trestného střílení. Ostrava se ve třetí třetině dlouho trápila. Zlom ale nastal v dvaapadesáté minutě, ve které Dominik Eichner vyrovnal. Prakticky hned vzápětí Trulík fauloval díky čemuž dostaly domácí výhodu přesilové hry, z které by se mohli vrátit zpět do vedení. Nabídnutou šanci ale vinohradští nevyužili. Naopak jim po skončení přesilové hry utekl Matěj Smeták, který přesnou střelou k tyči dostal Ostravu do vedení.

Vinohrady se ještě v závěru snažily o vyrovnání, ale uspět nedokázaly. Naopak jim utekl Eichner, který střelou do prázdné brány definitivně rozhodl o vítězství Ostravy.

Ostravané tak zvládli další dílčí krok a dotáhli se na osmé Otrokovice už na pouhý bod. Ty ale mají ještě zítřejší zápas proti Brnu k dobru.