První souboj o body ženám nevyšel

sobota 19.9.2015 | lova

V prvním kole ženské extraligy zavítaly ženy FBC na palubovku ELITE Praha. Loňský ročník se právě ostravské ženy probojovaly do play-off jen těsně před hráčkami z Prahy a v uplynulé sezóně se také dvakrát radovaly z vítězství. Vstup do extraligy se jim však nepovedl.

1.kolo, 19.9.2015, 16:45
Elite Praha
5:2(0:1, 2:1, 3:0)
Elite Praha: Gécová (Omelková) – Chvátalová, Jelínková, Simajchlová, Vranová, Nosková, K. Kalecká, Vejdělková, Skalíková, Havlíková, Mrázková, Rybičková, Miklíková, Patakyová, Domonkosová, Zittová, Denková
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Šuranyiová, Lichnová, Wolfová, Viciánová, I. Paloncyová, Šablaturová, Kapcová, Káčová, Kajfoszová, Szczurová, Cupráková.
branky: 30. Tereza Chvátalová, 31. Kristýna Vranová, 43. Tereza Chvátalová, 59. Petra Nosková, 60. Barbara Jelínková - 13. Nela Kapcová, 35. Veronika Káčová; rozhodčí: Jan Drška - Jiří Meisner; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 29; zásahy brankářů: Martina Gécová 29 - Tereza Holubová 23; po třetinách: 0:1, 2:1, 3:0;

Od úvodu zápasu bylo vidět, že tento duel bude vyrovnaný a šance si hned vytvářely oba týmy. Míček však na florbalkách měly více hráčky domácího celku, zato Ostrava hrozila z brejkových šancí. První nebezpečnější střelecké pokusy na branku ELITE vyslala Szczurová, ovšem domácí gólmanka byla vždy připravena. Na druhé straně se musela mít na pozoru Holubová a měla plné ruce práce. Všechny střely však s přehledem vychytala. Po jedné ze střel ELITE však míček orazítkoval tyčku. Skóre otevřela ve třinácté minutě Nela Kapcová po individuální akci. Nejvíce práce hostující obraně pak nadělala aktivní Nosková, která se pokoušela překvapit hostující brankářku z několika pozic, jenomže bez úspěchu.

Domácí hráčky do druhé periody zvýšily aktivitu ještě víc a tropily hostující obraně místy velké problémy. V desáté minutě druhé třetiny se ELITE dočkalo vyrovnání, když se prosadila Tereza Chvátalová. Netrvalo ani minutu a půl a vedení se překlopilo na stranu domácích. Střelu za záda Holubové dostala Kristýna Vranová. Hra vypadala pořád podobně - více na míčku byly domácí hráčky, Ostrava hrála na brejky. Mnoho svých přihrávek však ostravské hráčky kazily a odevzdávaly tak lehce míček soupeřkám. Ve 35. minutě se zkoušela prosadit Zittová, ale střela byla zblokována hostující obranou. Rázem z toho byla šance pro Veroniku Káčovou, která před bezmocnou Gécovou zamíchala míčkem a zakončila do horní části branky.

I vstup do závěrečné dvacetiminutovky znovu vyšel lépe domácím. V čase 42:30 se po tečované střele zapsala do tabulky střelců podruhé v zápase Tereza Chvátalová a vedení tak opět přešlo na stranu ELITE. Ženy z Ostravy si vytvářely místy nebezpečné šance, ale ani Škopková s Cuprákovou na Gécovou neuměly vyzrát. Několikrát také z výhodných střeleckých pozic volily ženy Ostravy přihrávky místo střel a další gól Ostravy tak ne a ne přijít. Dvě a půl minuty před koncem třetí části se Ostrava odhodlala ke hře v šesti. Ovšem nic velkého z toho nevzešlo a naopak ještě dvakrát do prázdné branky inkasovala. S konečným výsledkem 5:2 se tak ELITE Praha může po prvním kole radovat ze třech bodů, Ostrava odjela domů s prázdnou.

Jakub Robenek, tremér FBC ČPP Bonusia Ostrava: " Naprosto otřesná hra s míčkem nás dneska připravila o šanci na jakékoliv body. Nebyli jsme schopni ho udržet po delší časový úsek, neustále jsme se tím pádem bránili a bylo to takové čekání na smrt. Takové výkony do extraligy nepatří. Gratulace soupeři."