První utkání Poháru zvládly ženy na výbornou

neděle 14.9.2014 | Petr Blakala

O S T R A V A - První utkání Poháru České pojišťovny zvládly ženy výborně a nezaváhaly proti hráčkám z Kopřivnice. Zápas ovládly v poměru 6:1.

1.kolo, 13.9.2014, 13:30
Kopřivnice
1:6(0:2, 0:1, 1:3)
Kopřivnice: Štepánová (Harazimová) - Prokopová, Závadová, Milichová, Prašivková, Krbcová, Franková, Špirková, Špůrková
Ostrava: Rousová (Holubová, Šulejová) - Kahánková, Šuranyiová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Vinklerová, Stankušová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 33. Špirková (Závadová) - 10. Kalnayová (Škopková), 12. Ursiniová, 22. Škopková (Kalnayová), 31. Nguyenová (Škopková), 32. Bořucká (Némethová), 36. Vinklerová (Ursiniová). Rozhodčí: Žilinský, Gattnar. Vyloučení: 0:1. Střely na branku: 17:28. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

K prvnímu utkání Poháru České pojišťovny žen se postavily florbalistky FBC Ostrava proti nedaleké Kopřivnici. Jako první otevřela skóre v 10. minutě Tereza Kalnayová, která využila přihrávky Škopkové. Na druhou branku se nečekalo příliš dlouho, jelikož za dvě minuty po úvodní trefě přidala druhý ostravský gól Klára UrsiniováVe druhé části hry padla pouze jedna branka, a to z hole Nikol Škopkové

Třetí třetinu lépe rozjely Ostravanky. Po 48 vteřinách se totiž prosadila Pavla Nguyenová a o minutu poté rozvlnila síťku kopřivnické svatyně Andrea Bořucká. Hráčky Vikings se však také radovaly, kdy ve 33. minutě prostřelila Rousovou Jana Špirková. Střelecký účet Ostravy zakončila ve o pár minut později Nikol Vinklerová, čímž pečetila výhru svého týmu na 6:1.

Další utkání čeká ženský tým Ostravy proti Vítkovicím.