První výhra je doma!

neděle 12.3.2017 | VG

Konečně! Florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava se dočkaly vítězství nad týmem z elitní čtyřky v nejdůležitější chvíli - ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série porazily doma FbŠ Bohemians 8:3. Stav série hrané na čtyři vítězství je 1:3.

CF4, 12.3.2017, 15:00
8:3(3:2, 2:0, 3:1)
Bohemians
FBC Ostrava: Tomšová – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Skácelová, Jurečková, Zuzaníková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Wolfová – Šrotová, Nikol Škopková, Pastušková – Lichnová, Káčová, Kapcová – Režnarová, Szczurová.
Bohemians: Omelková – Nguyenová, Šindelářová, N. Havlíková, Rybíčková, Nová – Hyršlová, Preisslerová, Kašparová – Slavíková, Poláková, A. Šmídová – Reischlová, Jarešová, Bočanová.
Branky a nahrávky: 1.Vrlíková (Kotzurová), 5.Pastušková (Kotzurová), 14.Pastušková (Tomšová), 24.Pastušková (Kajfoszová), 31.Kapcová (Vrlíková), 48.Kapcová (Pastušková), 60.Režnarová, 60.Kapcová (Kotzurová) - 9.Havlíková (Šindelářová), 13.Poláková (Slavíková), 57.Hyršlová (Preisslerová). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 101. Stav série: 1:3.

"Konečně jsme ukázali potenciál i proti silnému týmu. V minulých utkáních to bylo pouze v pasážích, dnes se nám to podařilo prakticky po celý zápas," těšilo ostravského trenéra Jakuba Robenka.
Domácí se pustili do Bohemians tentokrát s vervou. Už v 5. minutě vedly ostravské florbalistky 2:0. Hosté sice ve 13. minutě vyrovnaly, jenže vzápětí si FBC Ostrava vzalo vedení zpátky, když se podruhé v zápase trefila Andrea Pastušková.
Stejná hráčka završila hattrick na začátku druhé dvacetiminutovky, což znamenalo vedení 4:2. Ještě lepší to pro domácí bylo v polovině utkání, když pátou branku přidala Nela Kapcová. Domácí hráčky ustály i nervózní konec druhé části poznamenaný vyloučením za hrubost na obou stranách.
Ve třetí třetině předvedly hráčky FBC Ostrava dokonalou standardku - Andrea Pastušková přihrávala, Nela Kapcová pálila a rázem to bylo 6:2. Hosté si vzali oddechový čas a už deset minut před koncem zkoušeli hru v šesti bez brankáře. Korigovat výsledek se Bohemians povedlo až v 57. minutě. Domácí na to reagovali time outem a vyplatilo se. Do prázdné branky hostů uzavřela skóre opět Nela Kapcová.
"Byli jsme lepší a zaslouženě si připisujeme první bod. Čeká nás ale ještě spousta práce. Ukázali jsme si však, že to jde. Pokusíme se sérii ještě vrátit do Ostravy," slíbil Robenek.