Rychlý start a rovnoměrná palba smetly Jičín

neděle 25.9.2016 | VG

Tři vstřelené branky v každé třetině přinesly florbalistkám FBC ČPP Bystroň Group Ostrava jednoznačné vítězství. Ve druhém kole extraligy porazily Jičín 9:1 a mají tak plný počet bodů.

2.kolo, 24.9.2016, 20:00
9:1(3:1, 3:0, 3:0)
FBK Jičín
FBC Ostrava: Kahánková Radana, Vrlíková Markéta, Vavrečková Karin, Šrotová Lucie, Kopková Michaela, Kotzurová Denisa, Podroužková Martina, Šuranyiová Zuzana, Šablaturová Karolína, Škopková Nikol, Lichnová Barbora, Jurečková Eliška, Škopková Nela, Zuzaníková Alena, Káčová Veronika, Holubová Tereza, Kapcová Nela, Tomšová Veronika, Kajfoszová Pavla, Pastušková Andrea
FBK Jičín: Samková Veronika, Kůželová Žaneta, Růžičková Lucie, Kloutvorová Lucie, Chlumská Šárka, Kosová Markéta, Žůrková Gabriela, Kociánová Adéla, Drbohlavová Anna, Florianová Lucie, Exnarová Karolína, Špíglová Ladislava, Satýnková Andrea, Domonkosová Nikola, Müllerová Leona, Kořínková Barbora
1. Markéta Vrlíková, 5. Nela Škopková (Nela Kapcová), 8. Markéta Vrlíková, 29. Andrea Pastušková (Nela Kapcová), 33. Denisa Kotzurová (Nela Škopková), 40. Radana Kahánková, 50. Eliška Jurečková (Radana Kahánková), 55. Nela Kapcová (Andrea Pastušková), 56. Karolína Šablaturová (Lucie Šrotová) - 10. Markéta Kosová (Gabriela Žůrková)

První třetina v podobě dravosti a rychlosti jednoznačně vyzněla pro Ostravu. Druhá třetina byla herně hodně vyrovnaná, ale Tomšová v brance čarovala a branky dávaly jen holky z Ostravy. V třetí třetině byly opět aktivnější hráčky FBC Ostrava a třemi góly stanovily konečný výsledek 9:1.

Komentář trenéra domácích Jakuba Robenka : Přesto, že výsledek vypadá jednoznačně, nerodil se vůbec lehce. Holky zápas, ale výborně zvládly a jsem moc rád, že oproti prvnímu kolu bylo patrné zlepšení ve hře s míčkem. Pochvalu zaslouží všechny včetně Tomše, která dnes potvrdila, že patří mezi nejlepší brankářky extraligy. Děkujeme soupeři i skvělým divákům.

Komentář trenéra hostů Petra Číháčka : Dnešní zápas rozhodla produktivita ostravských hráček. Z naší strany to byl takový bezzubý florbal , musíme zlepšit zakončení pod tlakem a pak se můžeme s takovými týmy rovnat. Gratulace soupeři a přejeme hodně štěstí.