Semifinálové drama skončilo lépe pro Vítkovice

úterý 5.1.2016 | Michal Chadim

Semifinále Poháru České Pojištovny se stalo po ženské složce konečnou i pro mužskou část. Začátek semifinále vyšel lépe Vítkovicím, kteří si v průběhu utkání vytvořili sedmibrankový náskok, který pak do konce utkání s vypětím všech sil ubránily.

SF, 5.1.2016, 19:00
9:10(0:3, 2:4, 7:3)
Vítkovice
FBC Ostrava: Laja (30.Klobučník) – Svačinka T., Lipový, Eichner, Komačka, Zbořil – Svačinka l., Truhlík, Macháček, Hrabal, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Sotorník, Vojtíšek, Pastor, Řezáč, Cirkl
Vítkovice: Blakala (Lupták) – Jankulár, Šebesta Jiří, Hubálek, Jastřembský – Mertha, Šebesta Jan, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpar, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Matejčík, Delong, Matúš
branky: 35. Filip Hrabal, 39. Marek Lipový, 42. Tomáš Vojtíšek, 56. Tomáš Svačinka, 56. Adam Zbořil, 57. Dominik Eichner, 57. Václav Komačka, 58. Adam Zbořil, 59. Filip Hrabal - 1. Ladislav Gál, 10. Marek Matejčík, 19. Jakub Hubálek, 24. Josef Rýpar, 30. Jan Šebesta, 32. Jakub Hubálek, 33. Marek Bräuer, 45. Adam Delong, 50. Marek Matejčík, 53. Josef Rýpar; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:1 + Marek Matejčík 5; využití: 6:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Štěpán Laja 5, Jakub Klobučník 4 - Petr Blakala 10; po třetinách: 0:3, 2:4, 7:3;

Semifinálový zápas Poháru České pojišťovny nezačal pro ostravské florbalisty příliš dobře. Neboť hned z první velké šance se hosté dostali v zápase do vedení. Před Lajou zůstal úplně volný Gál, který přízemní střelou ostravského gólmana překonal. V první třetině se hosté ještě dvakrát dokázali gólově prosadit a to zásluhou Marka Matejčíka a Jakuba Hubálka. První třetina tak skončila vítězstvím Vítkovic v poměru 3:0.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu, jako třetina předcházející. Vítkovice držely míček a svého soupeře nepouštěly do vážnějších šancí. Čtyři z těchto šancí skončily gólem. Pátý gól se stal pak konečnou pro gólmana Laju, který přenechal své místo v ostravské bráně svému kolegovi Jakubovi Klobučníkovi. V prostředním dějství se ale z gólu neradovali jen hráči Vítkovic, prosadit se dokázali i Ostravané a to zásluhou Marka Lípového a Filipa Hrabala.

Poslední dvacetiminutovka pokračovala v nastoleném tempu z předchozích části. Vítkovice pokračovaly v náporu a dostaly se až do stavu 3:10. Poté ovšem sedm minut před koncem přišly dva zbytečné fauly v rozmezí čtyřiadvaceti sekund. Navíc ten druhý od Marka Matejčíka byl pětiminutový. Ostravu tahle nabídnutá příležitost nakopla a dohnala k velkému náporu, během kterého dokázali domácí florbalisté snížit až na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se už ale domácím hráčům nepodařilo.

Vítkovice si tak zajistily po čtyřech letech postup do finále, ve kterém se utkají proti hráčům Mladé Boleslavi.