Software podlehl na palubovce Otrokovic

neděle 1.12.2013 | Zuzana Košťálová

Ke čtrnáctému kolu AutoCont extraligy se vydali hráči Ostravy do Otrokovic. Na palubovce tamějšího týmu podlehli 7:3, kdy se na výsledku podepsaly dva neproměněné nájezdy ostravských borců.

14.kolo, 1.12.2013, 17:00
Otrokovice
7:3(3:1, 1:1, 3:1)
Otrokovice: Michajlovič (J. Krkoška) – Večeřa, Hradil, Zbořil, Nagy, Kořený – Blizňák, Sovják, Uhrinovský, Valčík, Ťopek, Nagy, Graclík, Matejčík, Spáčil, M. Krkoška, Ivan, Petřík, Hrdina
FBC Ostrava: Krupa (Šrámek) – Plíhal, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový – Švajný, Hanic, Hudec, Skácel, Kašovský, Vítovec, Šimíček, Trulík, Svačinka, Klimscha, Kašpar
Branky a nahrávky: 1. Uhrinovský (Petřík), 8. Petřík (Uhrinovský), 8. Krkoška M., 24. Hrdina (Bližňák), 56. Bližňák, 60. Nagy, 60. Nagy – 10. Skácel (Krzyžanek), 32. Mertha (Komačka), 56. Mertha (Komačka). Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 7:3.

Vstup do utkání měli jednoznačně lepší domácí hráči, kteří se hned v první minutě zásluhou Lukáše Uhrinovského dostali do vedení. Pokračovalo se vyrovnanější hrou, avšak diváci v hale se dočkali brzy dalších branek, když se v 8. minutě prosadil Lukáš Petřík a 23 vteřin po něm Martin Krkoška. Ten vymetl levý roh Krupovy svatyně. V první třetině to bylo z pohledu Otrokovic vše a ke slovu se dostala Ostrava, za kterou snižoval stav utkání Petr Skácel. Z této dvacetiminutovky to bylo vše a do šaten se odcházelo za stavu 3:1 ve prospěch Panthers.

Ve druhé části střetnutí jsme viděli vyrovnanější skóre, když se po gólu prosadila obě mužstva. Nejprve to byli domácí, jelikož míček za záda ostravského brankáře dostal David Hrdina. Hra se neustále zrychlovala, a když se zápas přehoupl do své druhé poloviny, prosadil se svou střelou Gabriel Mertha, čímž snížil skóre na 4:2. Do konce třetiny zbývalo ještě přibližně devět minut, ale žádný z celků se již gólově nevyjádřil.

Třetí dějství bylo na akce zajímavější. Ve 45. minutě neproměnil trestné střílení Skácel a promarnil tak šanci na snížení otrokovického náskoku. Ostravané si však chuť spravili za deset minut, kdy se trefil opět Gabriel Mertha a rozdíl mezi těmito týmy byl jen jednogólový. Půl minuty na to však navýšil za Otrokovice Lukáš Blizňák a domácí tak odskočili opět o dvě branky. V poslední minutě zápasu se ještě stačil dvakrát prosadit Michal Nagy a tři vteřiny před závěrečnou sirénou nedokázal proměnit trestné střílení ostravský Trulík.

Nejlepší hráči utkání:

Petr Kašpar (Ostrava) - Lukáš Blizňák (Otrokovice)

Daniel Folta (Panthers Otrokovice): „Dnes nám zajistili tři body 3 faktory: 1.Opět fantastičtí diváci. 2.Disciplína v týmu. 3.Famózní Radovan v bráně,který zlikvidoval 2 nájezdy.",

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Zápas rozhodly 4 věci: 1. Vlažný začátek. 2.Neproměnění 100% šancí. 3.Nedisciplinovanost v závěru zápasu. 4.Hloupé chyby"