Software porazil favorita utkání a získává 3 body

pondělí 28.10.2013 | Zuzana Košťálová

Neuvěřitelně emoční utkání sehráli muži Ostravy proti Otrokovicím. Bojovalo se až do poslední vteřiny zápasu a hráči obou celků na ploše nechali úplně vše. Větší štěstí však měli domácí hráči a vítěznou branku si ve třetí třetině připsal Gabriel Mertha.

9.kolo, 28.10.2013, 18:00
4:3(0:0, 3:3, 1:0)
Otrokovice
FBC Ostrava: Krupa - Komačka, Krzyžanek - Šešulka, Lipový - Skácel, Gál, Mayer - Plíhal, Švajný, Kašpar - Šimíček, Mertha, Klimscha
Otrokovice: Michajlovič - Hradil, Mi.Nagy - Ťopek, Zbořil - Spáčil, Večeřa - Uhrinovský, Matejčík, Petřík - Sovják, Valčík, Krkoška - Ma.Nagy, Graclík, Ivan.
Branky a nahrávky: 29. Plíhal (Švajný), 38. Kašpar (Krzyžanek), 39. Mertha (Kašpar), 47. Mertha (Kašpar) – 29. Mi. Nagy (Petřík), 30. Uhrinovský (Matejčík), 33. Krkoška (Valčík). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 195. Střely na branku: 25:18. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Zápas začal opravdu ve velkém tempu. Nasazení a emoce byly vidět na obou stranách od úvodního buly. Míček rychle a často měnil majitele a k vidění bylo několik šancí. Mnoho střel Otrokovic musel likvidovat Krupa, Michajlovič na druhé straně měl ale také plné ruce práce. Kašpar mohl střílet do odkryté branky, ale zaváhal. Ostravští se stále tlačili před branku, jenomže žádnou ze šancí nedokázali proměnit. První třetina skončila bez gólu hlavně díky zákrokům obou brankářů, kteří se předváděli v těch nejlepších světlech.

Prostřední část už byla na góly bohatší. Hostující Matějčík se ocitl ve velké příležitosti, ale mezeru mezi tyčkou a Krupou nenašel. Hned vzápětí se Krupa znovu musel ohánět a byl nepříjemně atakován. První branka zápasu přišla na začátku 29. minuty. Po pohledné akci se do koncovky dostal Jakub Plíhal, který proměnil přesnou přihrávku od Švajného. Otrokovice ale našly odpověď během 46 sekund. Michal Nagy proběhl středem hřiště a prostřelil Krupu. A přibližně o půl minuty později hosté otočili vývoj utkání v jejich prospěch, když Lukáš Uhrinovský trefil přesně míček ze vzduchu. Ve 33. minutě odskočili Panthers Ostravě už o dva góly zásluhou Jana Krkošky. Software se dál tlačil k brance hostů, ale akce jim vyšla až v čase 37:58. To se ke střele dostal Petr Kašpar a trefil růžek branky. Ani ne o minutu později si vyrovnávací branku připsal Gabriel Mertha, který nedal otrokovickému brankáři z bezprostřední blízkosti ani malou šanci. Do šaten tak odcházely týmy i po druhé třetině za nerozhodného stavu.

Hned na začátku třetí části musel Krupa čelit nebezpečné šanci. Roztáhl své nohy před brankovou čárou a zabránil tak gólu. V další dobré pozici se objevil ostravský Šimíček a zkoušel to k noze Michajloviče. Hostující brankář střelu vyrazil. Po standardní situaci Ostravy se už ale skóre měnilo. Kašpar poslal míček na Gabriela Merthu a ten z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal tak Ostravu znovu do vedení. Nervozita na straně Otrokovic stoupala. Zvláště když ostravský Krupa vychytal všechny možné i nemožné střely hostů. V 51. minutě bylo proti Ostravě nařízeno trestné střílení, ale kapitán Otrokovic Michal Nagy se nedokázal kličkou prosadit. Oba týmy předváděly neskutečný výkon až do závěrečného hvizdu. Otrokovicím se už ale nepodařilo vyrovnat a Ostrava tak vyhrála v poměru 4:3.

Hráči utkání: Lukáš Uhrinovský (Otrokovice) a Petr Krzyžanek (Ostrava).

Ondřej Vašíček (FBC ČPP Software Ostrava): „Byl to více boj než florbalová krása. Oba týmy do toho daly vše a štěstí se přiklonilo na naší stranu. Děkuji moc soupeři a hlavně divákům a budeme doufat, že budou chodit v tak hojném počtu i nadále".

Daniel Folta (Panthers Otrokovice): „Vyrovnané utkání, které rozhodla zřejmě naše neproměněná přesilovka. Gratuluji soupeři k vítězství