Souboj o královny Ostravy dopadl lépe pro Vítkovice

neděle 14.9.2014 | Petr Blakala

O S T R A V A - Ve druhém zápase se ženy neprosadily proti aktuálním mistryním a podlehly jim 0:5. K dalšímu utkání nastoupí v neděli proti Rožnovu.

2.kolo, 13.9.2014, 18:00
0:5(0:1, 0:2, 0:2)
Vítkovice
Ostrava: Šulejová (Holubová, Rousová) - Kahánková, Šuranyiová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Vinklerová, Stankušová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Vítkovice: Ranochová - Slavíková, Šupáková, Šrotová, Novakovská, Martiníková, Mandátová, Pastušková, Kovalská, Hložanková, Léblová, Kociánová, Peterková, Vobořilová, Laitinen, Mahdalová
Branky a nahrávky: 14. Laitinen, 17. Mahdalová (Novakovská), 25. Pastušková (Mahdalová), 39. Peterková (Kociánová), 40 Pastušková (Šrotová). Rozhodčí: Kopřiva, Byrtus. Vyloučení: 2:0. Střely na branku: 13:31. Průběh utkání: 0:5.

Druhé utkání bylo pro ostravské FBC výrazně obtížnější, než s Kopřivnicí. Ženy se totiž postavily proti rivalkám z Vítkovic. První branka tohoto zajímavého utkání padla až ve 14. minutě, kdy se prosadila posila vítkovických žen, Mirva Laitinen. Na tu navázala z kraje druhé periody Martina Mahdalová, která dokázala využít přesilovou hru svého týmu. Ve 25. minutě navyšovaly vítkovické florbalistky již na 3:0 po zásluze Andrey Pastuškové.

Další brankové okamžiky jsme viděli až ve třetí třetině, kdy se mohla radovat Kateřina Peterková. O minutu později se ještě zapsala na listinu střelkyň Andrea Pastušková, pro kterou to byl již druhý zásah v tomto střetnutí. Ostrava tak podlehla soupeřkám z Vítkovic v poměru 0:5.

Další utkání sehrají ženy v neděli proti Rožnovu pod Radhoštěm.