Sparta byla nad síly mužů

neděle 10.1.2016 | Michal Chadim

V rámci sedmnáctého kola muži absolvovali velmi důležitý zápas na Spartě. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, ve které ostravští hráči udělali dvě chyby, které Sparta dokázala potrestat. Sparta nakonec porazila Ostravu 7:4 a v boji o play off ji odskočila už na pět bodů.

17.kolo, 10.1.2016, 18:00
Sparta
7:4(1:1, 3:1, 3:2)
Sparta: Kotouček (Beneš)- Ježek,Kadoch, Marvánek, Koščo, Rebro, Čermák- Časar, Svatoš, Ujhelyi, Rodina, Vrána, Krejča, Hartman, Zouzal, Pruner, Šnajdr.
FBC Ostrava: Laja (Klobučník)- Lipový, Plíhal, Eichner, Plíhal, Zbořil, Komačka- Trulík, Šimčík, Hrabal, Dobrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Řezáč, Pastor.
branky: 17. Jakub Vrána, 27. Matěj Pruner, 32. Jan Krejča, 35. Marek Zouzal, 46. Miroslav Šnajdr, 51. Jan Krejča, 55. Kryštof Hartman - 7. Dominik Eichner, 35. Jan Kolajta, 55. Marek Lipový, 58. Tomáš Vojtíšek; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 225; zásahy brankářů: Michal Kotouček 11 - Štěpán Laja 19; po třetinách: 1:1, 3:1, 3:2;

Velmi důležité utkání v boji o play-off začali ostravští florbalisté lépe, neboť už v šesté minutě se dostali do vedení zásluhou Dominika Eichnera, který poslal hostující tým do vedení po skvělé přihrávce Hrabala z rohu hřiště. Oba týmy v první třetině předváděly velmi útočný florbal, což se líbilo přítomným divákům.

Klíčový okamžik první třetiny nastal v jejím závěru, kdy se zbytečně nechal vyloučit Tomáš Vojtíšek za hru na zemi. Sparta tak dostala výhodu přesilové hry, kterou kombinační hrou využil Jakub Vrána. Po první třetině se tak oba týmy rozešly do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina byla hodně podobná třetině první, se dvěma odlišnostmi. O obě se postarali hostující hráči, kteří předvedli dvě hrubé chyby. Tyto chyby dokázala Sparta využít a díky tomu si vytvořila před závěrečnou třetinou dvoubrankový náskok 4:2.

Ve třetí třetině si Sparta svůj náskok pohlídala a když už si Ostrava vytvořila tlak a snížila, tak dokázala bleskově odpovědět. Získala tak velmi klíčové body a utekla Ostravě v tabulce už na pět bodů.

Jelikož dokázaly proti Chodovu bodovat i Otrokovice, začíná pro Ostravu být situace už pomalu kritická. S tím soupeřem navíc muži odehrají svůj příští zápas, který tak bude hodně důležitý.