Špatná produktivita stála ženy zápas proti Bohemians

úterý 17.11.2015 | Michal Chadim

V rámci desátého kola extraligy žen zavítaly žen další cestu do hlavního města, kde je tentokráte čekaly ženy Bohemians. Po ospalém začátku domácí hráčky přidaly na aktivitě a zápas dotáhly do vítězného konce.

10.kolo, 17.11.2015, 15:00
Bohemians
8:4(0:1, 4:1, 4:2)
Bohemians: Kolaříková (Zelená) – Chelstowská, Nová, Burdová, Hyršlová (K), Preisslerová, Kašparová, Šindelářová, Slavíková, Poláková, Šmídová, Višvaderová, Reischlová, Heralová, Benešová, Veselá, Jarešová, Hnátová, Bočanová.
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Viciánová, Rakowská, Stankušová, Kahánková, Šuranyiová, Lichnová, Wolfová, Škopková, Voláková, Režnarová, Podroužková, Kajfoszová (K), Paloncyová, Stankušová, Pišteková.
branky: 33. Adéla Bočanová, 36. Martina Podroužková, 39. Lucie Veselá, 40. Lucie Veselá, 42. Adéla Kašparová, 44. Lucie Veselá, 46. Lucie Veselá, 60. Monika Slavíková - 20. Veronika Viciánová, 24. Markéta Režnarová, 47. Iveta Wolfová, 58. Radana Kahánková; rozhodčí: Lucie Hejnová - Jitka Romančáková; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 179; zásahy brankářů: Martina Kolaříková 13 - Tereza Holubová 21; po třetinách: 0:1, 4:1, 4:2;

Již od prvních minut v utkání mezi Bohemians a Ostravou bylo zřejmé, kdo bude mít v utkání favoritem. Domácí hráčky si již od začátku vytvořily tlak a územní převahu, z které se ale nedokázaly prosadit, neboť Ostrava dobře bránila a sama hrozila z brejkových situacích. Do jednoho takového zajímavého protiútoku se dostala v šesté minutě Iveta Wolfová, ale trefila pouze horní tyč. Další větší protiútok už ale hostujícím hráčkám vyšel. V poslední minutě utkání Iveta Wolfová našla přesnou přihrávkou Veroniku Viciánovou, která přesnou střelou překonala Kolaříkovou v bráně domácích. Po prvních dvaceti minutách se tak do šaten odcházelo za jednobrankového vedení domácích.

V úvodu druhé půle udeřila Ostrava podruhé. Tentokráte Iveta Wolfová našla přesnou přihrávkou na dvakrát Markétu Režnarovou, která z hranice velkého vápna udeřila podruhé. Prakticky z další akce mohly hostující hráčky udeřit potřetí, ale tentokráte tenhle jejich gól platit nemohl pro hru vysokou holí. O něco málo minut později měla pro změnu na florbalce třetí gól Viciánová, ale ani ta nedokázala potřetí uspět.

Od druhé poloviny druhé třetiny už ale začali úřadovat domácí hráčky. Nejprve překonala Terezu Holubovou Adéla Bočanová o něco málo později si nešťastně srazila míček do vlastní brány Martina Podroužková. V závěru druhé třetiny pak dokonala obrat dvěma góly Lucie Veselá. Bohemians tak vyhrála druhou třetinu 4:1 a vytvořila si dvoubrankový náskok.

Ostravě vůbec nevyšel start do posledního dějství, neboť v úvodu třikrát inkasovala. Nejprve se prosadila Adéla Kašparová a posléze přidala další dva góly znovu Lucie Veselá. Náskok pěti branek domácí trošku uklidnil a přestaly se tak soustředit. Ostravské florbalistky toho dokázaly využít a dvěma góly Ivety Wolfové a Radany Kahánkové se ještě pokusily o zdramatizování zápasu. Jejich snahu ale v samém závěru zhatila exherbadentská Monika Slavíková, která tak definitivně rozhodla o vítězství svého týmu.

Hvězdou utkání byla Iveta Wolfová, která byla u všech čtyř gólů Ostravy. Jeden gól dala sama a na další tři přihrála.