Těsná prohra s Bohemians

sobota 10.12.2016 | VG

Ani tentokrát nedokázaly florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava porazit tým z elitní extraligové čtyřky. V Praze podlehly ve 14. kole soutěže družstvu Bohemians 2:4.

14.kolo, 10.12.2016, 17:00
Bohemians
4:2(1:2,3:0,0:0)
Bohemians: Omelková – Šindelářová, Rybíčková, Nová, Patakyová – Hyršlová, Preisslerová, Slavíková – Poláková, Kalecká, A. Šmídová – Bočanová, Zittová
FBC Ostrava: Tomšová – Kahánková, Kotzurová, Vavrečková, Skácelová, Jurečková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Šrotová – Nikol Škopková, Pastušková, Lichnová – Nela Škopková, Kapcová.
Branky a nahrávky: 1.Poláková (Hyršlová), 21.Poláková (Bočanová), 25.Bočanová (Hyršlová), 40.Bočanová (Rybičková) - 3.Kajfoszová (Šuranyiová), 8.Šuranyiová (Kajfoszová). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 45.

Přesto byl kouč Jakub Robenek relativně spokojený. "Konečně jsme podali adekvátní výkon. Dneska holky zaslouží pochvalu - konečně," zdůraznil trenér ostravského celku a připomněl tak skutečnost, že v předchozích měřeních sil s týmy TOP4 jeho svěřenkyně bohužel až příliš často chybovaly. "Tentokrát mě výsledek v současné chvíli až tolik nezajímá, protože holky snad konečně pochopily, jakou cestou se musí vydat," podotkl Robenek.
Ostravské florbalistky v Praze sice inkasovaly hned po 26 vteřinách hry, ale brzy gólově odpověděly a v 8. minutě dokonce šly do vedení. Ve druhé části však znovu inkasovaly brzkou branku - dvacet vteřin po začátku třetiny šly domácí hráčky do vedení. Hostující tým neuhlídal střelkyně Bohemians ještě ve 25. minutě a také v samotném závěru druhé dvacetiminutovky.
Ve třetí třetině se hráčky FBC Ostrava sice snažily dotáhnout náskok domácího družstva, branka už však nepadla. "Bohemka nás dnes porazila díky perfektně řešeným protiútokům, ale jinak si troufnu říct, že jsme byli o kousek lepší a jen naše impotence nás dneska stála body," zalitoval Robenek.