Tým žen nedokázal proti Židenicím bodovat

sobota 4.10.2014 | Petr Blakala

V dalším extraligovém kole cestovaly ženy Bonusie na palubovku brněnských Židenic.

3.kolo, 4.10.2014, 17:00
Židenice
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Židenice: Příleská – Rozenbergová V., Svobodová, Hyksová, Babáčková, Švecová, Grufíková, Veletová, Kusáková, Dundelová, Rozenbergová K., Miklíková, Vývodová, Drápalová, Valehrachová, Humlová, Dernerová, Obrovská
Ostrava: Šulejová (Holubová) – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 31. Dernerová, 42. Dundelová (Veletová). Rozhodčí: Zdeněk Cholek, Jana Matulíková. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 2:0.

V úvodních dvaceti minutách tohoto utkání se toho příliš nestalo. Gólově se nedokázal prosadit ani jeden tým. Do střeleckých pozic se však dostala například ostravská florbalistka Káčová nebo reprezentantka Kiecková. Na druhé straně mohla skórovat Velehrachová. Navíc Ostravanky měly k dispozici v 8. minutě utkání dvouminutovou přesilovou hru. Tu však nedokázaly využít a do šaten se tak odcházelo s bezbrankovou remízou.

Na začátku 31. minuty se dočkaly branky domácí hráčky Židenic, za které se prosadila Andrea Dernerová, jejíž střela proletěla až za záda ostravské brankářky. Do třetí periody vstoupily lépe opět florbalistky tamního celku, které po dvou minutách dokázaly vstřelit druhou branku v tomto utkání a vytvořily si tak dvoubrankové vedení.

Do šance se totiž dostala Monika Dundelová, která využila přihrávky Veletové. Tyto hráčky totiž mířily do přečíslení a první zmiňované nedělal problém uklidit míček za brankovou čáru ostravské svatyně. Do konce utkání se již žádnému z týmů nepodařilo skórovat. Židenice si tak po výhře 2:0 připisují do tabulky plný počet bodů.

Martin Hájek (Sokol Židenice EUROCOMPANIE): „Děkuji holkám za ubojované utkání. Holky se na hřišti rvali jako lvi a díky tomu jsme dnes vyhráli. Věřím, že se od tohoto výkonu odrazíme a příští týden přidáme ještě něco navíc."

Jakub Robenek(FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Žalostná produktivita. Bez gólů se vyhrát nedá. Zápas, co se kvality týče, nesnesl ani z jedné strany příliš velké měřítko, o to víc bereme prohru jako ztrátu. Gratulace Židenicím"