V Boleslavi bez bodu

sobota 15.10.2016 | VG

Parádní vstup do utkání, vedení 3:1 a 4:2. Ale ani to nestačilo týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, aby si z Mladé Boleslavi odvezl body. Ostravané v 6. kole superligy prohráli 4:6.

6.kolo, 15.10.2016, 19:00
Ml. Boleslav
6:4(1:3,4:1,1:0)
Ml. Boleslav: Bauer (Rytych) – Novák, Kološ, Gwuźdź, Křenek, Krzyžanek, Zakonov – Novotný, Ta. Chroust, To. Chroust – Bína, Bouška, Rožnovják – Pluhař, Gruber, Curney – Natov, Fojta, Krajcigr.
FBC Ostrava: Klobučník – Heczko, Kuczera, Lipový, Šimíček, Klečka, Chlebda – Chvastek, Malajka, Trulík – Klimscha, Jiří Šebesta, Eichner – Sládek, Kezua, Hrabal.
Branky a nahrávky: . 6. Ta. Chroust (Novotný), 21. Ta. Chroust (Novotný), 26. Kološ (Krzyžanek), 28. Curney (Natov), 30. Novák (Bína), 44. Krzyžanek – 6. Klimscha, 12. Hrabal, 15. Eichner (Malajka), 25. Eichner (Jiří Šebesta) Rozhodčí: D.Bezucha, M.Bezucha. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 407.

"Odehráli jsme ale výborné utkání," hodnotil duel ostravský kouč Martin Smeták. "Začátek zápasu nám vyšel, především díky hře ze zajištěné obrany."
Ostravané sice v 6. minutě inkasovali, ale za pouhých 16 vteřin Dominik Klimscha vyrovnal. A ještě do první přestávky díky brankám Filipa Hrabala a Dominika Eichnera hosté vedli 3:1. Na začátku druhé dvacetiminutovky domácí v přesilovce snížili, ale Ostravané znovu po další trefě Dominika Eichnera, který proměnil volný úder, odskočili na dvougólový rozdíl.
"Jenže pak jsme po dvou hrubkách dostali soupeře na koně," zalitoval kouč Smeták. Domácí tak v rozmezí 26. a 30. minuty otočili z 2:4 na 5:4. "Ale i přesto jsme se drželi na dosah až do konce zápasu. V závěru jsme měli šanci ve dvou na jednoho, ale byl nám odpískán faul, který nám znemožnil zápas zdramatizovat," mrzelo trenéra Smetáka.