V Šumperku se muži natrápili na další pohárové vítězství

čtvrtek 26.11.2015 | Redakce

Ve třetím zápase osmifinále Poháru České Pojišťovny zavítali muži na palubovku divizního Šumperka. Utkání bylo, i když to tak ze začátku vůbec nevypadalo, vyrovnané a nabídlo pořádné drama až do posledních sekund. Více štěstím nakonec mělo FBC, které si tak v poháru připsalo další utrápené vítězství.

OSF3, 26.11.2015, 19:30
Šumperk
5:6(1:5,0:0,4:1)
Šumperk: Vašíček (Malínek, Byvan) - Šíma, Venouš, Paloušek, Mrázek, Trávníček, Kamler, Chladil, Zapletal, Křivohlávek, Gruntorád, Maus, Dohnal, Pudil, Zach, Jáně
FBC Ostrava: Klobučník - L. Svačinka, Šimčík, Macháček, Lipový, Šimíček, Klečka, Uher, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan
branky: 12. Daniel Chladil, 41. Jiří Trávníček, 56. Martin Pudil, 57. Jiří Trávníček, 59. Jindřich Kamler - 2. Patrik Cirkl, 7. Marek Klečka, 11. Václav Šimčík, 17. Petr Pastor, 19. Patrik Šimíček, 56. Lukáš Svačinka; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Martin Vašíček ? - Jakub Klobučník ?; po třetinách: 1:5, 0:0, 4:1;

Ostravští florbalisté vstoupili do svého již čtvrtého pohárového zápasu výborně, neboť se do vedení dostali už ve druhé minutě, kdy se prosadit dokázal Patrik Cirkl. Hosté byli v první třetině jednoznačně lepším týmem, který soupeře nepouštěl do žádných vážnějších šancí, z kterých by mohl ohrozit jejich branku. Hráči domácího Šumperka totiž nedokázali na hru soupeře najít recept a přes jejich výbornou obranu se prosadit. Naopak Ostrava si v první třetině s chutí zastřílela a vyhrála ji 5:1.

Trenér domácích florbalistů Michal Šíma musel v kabině udělat nejspíš menší průvan, neboť od druhé třetiny nastoupil do utkání úplně jiný tým. Šumperští florbalisté začali v utkání hostující hráče napadat a ti si s hrou domácích vůbec nevěděli rady. Vytvořili si několik šancí, z kterých se ale v druhé třetině nedokázali gólově prosadit.

Gólově se domácí hráči prosadili až v poslední třetině, ve které se jim podařilo hlavně góly v samotném závěru dotáhnout až na rozdíl jediné branky. Víc už ale nedokázali a tak osmifinále Poháru České Pojišťovny zakončili bez jediného vítězství.

Naopak Ostrava vyhrála i potřetí a zakončila tak osmifinále bez jediné porážky. Ve čtvrtfinále je čekají Otrokovice.