V dramatickém utkání Ostrava podlehla na nájezdy

Muži odehráli první letošní derby. Proti Vítkovicím však padli po samostatných nájezdech.

4:5sn(1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)
Vítkovice
FBC Ostrava: Laja – Komačka, Šimíček, Vítovec, Peřka, Lipový, Hrabal, Ivan, Ožana – Kašovský, Svačinka, Švajný – Trulík, Krzyžanek, Kováč – Šimík, Eichner, Kolajta – Klimscha
Vítkovice: Souček – Hrubý, Petr Jankulár, Brus, Heczko, Žydel, Šebesta, Vilím, Pešat, Zbořil, Hájek, Bräuer, Hubálek, Veltšmíd, Matejčík, Delong, Jousi, Matúš
Branky a nahrávky: 2. Trulík, 34. Šimíček (Šimík), 39. Švajný (Krzyžanek), 56. Kováč (Ivan) – 3. Heczko, 15. Veltšmíd (Matejčík), 18. Brus (Veltšmíd), 58. Šebesta (Delong), rozh. náj. Delong. Rozhodčí: Pavel Hála, Martin Kotala. Vyloučení: 3:3 + 10 OT Krzyžanek. Využití: 1:1. Diváci: 365. Střely na branku: 13:18.

Rychlý vstup do televizního utkání s Vítkovicemi měli lepší Ostravané. U poloviny hřiště totiž chyboval vítkovický Heczko, míčku se zmocnil Petr Trulík, jenž zamířil k velkému brankovišti Součka, odkud se prosadil střelou bekhendem. Vítkovičtí mistři však odpověděli za minutu, když svou chybu napravil Filip Heczko, jehož střela tahem skončila u levé tyče brankáře Ostravy. Následovaly dva tresty na obou stranách, avšak početní výhody zůstaly nevyužity. Vítkovice se ujaly vedení v 15. minutě, když nenápadnou střelu vyslal Lukáš Veltšmíd. Druhou přesilovou hru však Vítkovičtí proměnili. Míček se dostal k Pavlu Brusovi, jehož dělovka proletěla obrannou zdí až za záda Laji.

Druhá perioda byla na branky méně obsáhlá a přinesla radost spíše na straně Ostravy. Diváci však museli čekat až do 34. minuty, kdy přihrávku Šimíka využil Patrik Šimíček, jenž míček sklepl ze vzduchu. V čase 38:30 přišla na řadu vyrovnávací branka z hole Marka Švajného, kterého na středu hřiště našel v početní výhodě obránce Krzyžanek. Po čtyřiceti minutách hry tak svítilo na časomíře v ostravské ČPP Aréně skóre 3:3.

Třetí dějství bylo velmi vyrovnané. Akce střídala akci, vyznamenali se oba brankáři, jenže žádná ze střel až do přelomu 56. a 57. minuty neskončila za brankovou čárou. Právě čtyři minuty před koncem základní hrací doby si narazil s Ivanem Juraj Kováč, jenž měl před sebou skoro odkrytou svatyni Vítkovic. Hráčům rytíře Vítka stačilo pouze 90 vteřin k tomu, aby vyrovnali. Florbalisté Ostravy se na vlastní polovině neshodli, kdo si vezme míček, což potrestal střelou k bližší tyči Jan Šebesta.

Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém se nerozhodlo o vítězi, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Za Ostravu neuspěl ani jeden hráč - na straně vítkovického mužstva rozhodl Adam Delong, ale svůj nájezd proměnil také Lukáš Hájek.

Nejlepší hráči utkání: Adam Delong (Vítkovice) - Štěpán Laja (Ostrava)

Petr Skácel: "Vyrovnaný zápas, některé góly jsme obdrželi po zbytečných chybách. Škoda toho závěrečného vyrovnávacího. Jsme rádi za 4 body ze zápasu s Boleslaví a s Vítkovicemi, jsou to body navíc, se kterými jsme až tak nepočítali. Děkujeme skvělým divákům."

Michal Deus: "Podobný zápas jako s Brnem, i když jsme obzvlášť v první třetině domácí zatlačili do hluboké defenzivy. Měli jsme spoustu šancí, bohužel rozdíl byl jen dvougólový, který jim dodával energii se zápasem ještě něco udělat. I proto nám nevyšla druhá část podle představ. V té třetí jsme se vrátili ve velkém stylu. Bohužel stačilo to pouze na dva body. Děkujeme soupeři i fanouškům za skvělou atmosféru."