V poháru jen těsně Ostrava nestačila na Vítkovice

úterý 3.12.2013 | Zuzana Košťálová

Ve třetím kole poháru České pojišťovny vyzvala Ostrava v ČPP Areně svého městského rivala - Vítkovice. Utkání bylo velice vyrovnané a bojovalo se až do poslední vteřiny. Ostrava prohrávala ve druhé třetině už 1:4, ale dokázala se zvednout a vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch. Jenomže Vítkovice to nevzdaly a vítězství na svou stranu si vybojovaly minutu před závěrečným hvizdem.

3.kolo, 3.12.2013, 19:00
6:7(1:3, 4:1, 1:3)
Vítkovice
FBC Ostrava: Antoš (Baran) – Švajný, Hudec, Rajnec, F. Žák, Lipový, Klimscha, Gál, Řezáč, Němčík, Kováč, Ožana, Foltinek, Trulík, Kašovský, Vítovec, Šelmeci
Vítkovice: Souček (Ciompa) – Hrubý, Jankulár Pa., Brus, Z. Žák, Šebesta, Kubečka, Jakubec, Jelínek, Hájek, Bräuer, Hubálek, Mojžíšek, Sklenovský, Baďura
Branky a nahrávky: 1. Vítovec (Kašovský), 32. Rajnec (Gál), 33. Žák (Řezáč), 38. Žák (TS), 39. Kováč (Kašovský), 53. Šelmeci (Kašovský) – 9. Šebesta (Hrubý), 10. Jakubec, 17. Jelínek, 22. Hájek (Hubálek), 42. Jakubec (Jelínek), 52. Mojžíšek (Hrubý), 59. Hrubý. Rozhodčí: Michal Ďopan, Ondřej Jüngling. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:7.

První gól přišel poměrně rychle. Míčku se ujali ostravští hráči a dostali se do útoku. Před brankou Součka se uvolnil Ondřej Vítovec a přesnou přihrávku od Kašovského proměnil. Vítkovice se dostávaly chvílemi pod tlak. Švajný pak ve svém zakončení trefil tyč. Vyrovnávací branky se Vítkovičtí dočkali v přesilové hře, kdy do prázdné branky zakončoval Jan Šebesta. O něco později se k míčku u vlastní branky zmocnil Marcel Jakubec, přešel celé hřiště a zakončil nad nohu Antoše. Hosté se pomalu dostávali do tempa a pokusy Softwaru ubránili. Podobně jako Jakubec se pak k míčku dostal kapitán Vítkovic Jan Jelínek a při signalizovaném odloženém vyloučení zvýšil náskok hostů na dva góly.

V úvodu druhé třetiny Vítkovice vsítily další rychlý gól z hokejky Lukáše Hájka, ale potom přišel jejich menší útlum a začala tlačit Ostrava. Souček musel hasit hned několik dobrých šancí ostravského FBC. Branky se domácí tým dočkal až ve druhé polovině zápasu, kdy se před vítkovickou branku prokličkoval Filip Rajnec. Chvilku na to se k odraženému míčku dostal Filip Žák a nekompromisně snížil na rozdíl jedné branky. Bräuer pak na druhé straně sám před Antošem trefil jen tyč. Ostravě bylo po faulu Vítkovic odpískáno trestné střílení, ke kterému se postavil Filip Žák a nedal Součkovi šanci. Za vyrovnaného stavu byli domácí stále „na koni“ a těsně před závěrem prostřední části otočil vývoj utkání ve prospěch Softwaru Juraj Kováč.

Do třetí části Vítkovice o něco zlepšily svou hru. Ve 42. minutě zápasu se ke střele dostal Marcel Jakubec a svou šanci už podruhé v zápase proměnil. Na opačné straně se v nebezpečné pozici objevil Řezáč a jeho dělovku těsně vytěsnil Souček ramenem. Do brejku se pak dostal Jiří Mojžíšek a z otočky z hranice velkého brankoviště poslal svůj tým znovu do vedení. O které však o minutu a půl později zase přišel. Po rozehrávce z rohu se míčku ujal Radim Šelmeci, obešel si dva hráče a vyrovnal. Jenomže štěstí se přiklonilo na stranu Vítkovic, když v čase 58:39 zvyšoval na 6:7 pro hosty Lukáš Hrubý. Ostravě pak nepomohla ani hra v power-play a Vítkovicím tak podlehla.

Nejlepší hráči utkání: Marcel Jakubec (Vítkovice), Filip Žák (Ostrava).

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Software Ostrava): „Jako tréninkové utkání výborný zápas, hlavně pro naše mladé hráče, pro než je to velká zkušenost do budoucna. škoda, zbytečných chyba neproměněných šancí. Mohli jsme se dočkat nájezdů pro diváky"

Michal Deus (1, SC WOOW Vítkovice): „Jsem moc rád, že se nám podařilo dnes vypotit aspoň nějakou sestavu a upřímně jsem rád, že jsme zvládli tento zápas proti houževnatému soupeři, kterého bylo plné hřiště, jehož nadšení, nám pracujícm dnes udělalo problém. Chválím mladý tým Ostravy."