V přestřelce byl úspěšnější Tatran

neděle 9.2.2014 | Petr Blakala

Mužský A-tým čekal další zápas - tentokráte proti pražskému Tatranu Střešovice. Hosté se ujali několika brankového vedení a nenechali Ostravy, aby se přiblížili na dostřel. Ostravské FBC nakonec podlehlo Tatranu o čtyři branky.

20.kolo, 9.2.2014, 17:00
5:9(1:5, 2:3, 2:1)
Střešovice
FBC Ostrava: Krupa (16. Mazánek) – Plíhal, Šešulka, Komačka, Krzyžanek, Mertha, Lipový – Švajný, Hudec, Skácel, Vítovce, Trulík, Šimíček, Svačinka, Klimscha, Kašpar, Kašovský
Střešovice: Rebro (Fibiger) – Heřmanský, Garčar, Dušek, Ježek, Řehoř – T. Vávra, Kolísko, Richter, M. Vávra, Mayer, Slavík, Gruber, Fridrich, Hartman, Šimůnek, Natov
Branky a nahrávky: 15. Kašovský (Švajný), 26. Švajný, 31. Komačka (Skácel), 42. Vítovec (Šešulka), 47. Švajný – 2. Vávra T. (Garčar), 12. Mayer (Richter), 13. Kolísko (Slavík), 16. Vávra M. (Slavík), 16. Podhráský (Richter), 31. Mayer (Natov), 33. Natov (Podhráský), 39. Richter (Garčar), 60. Hartman (Vávra M.). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 96. Střely na branku: 16:18 Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8, 5:8, 5:9.

Bleskový vstup do utkání měli pražští florbalisté, kteří se hned ve 2. minutě ujali vedení po zásluze Tomáše Vávry, který využil přihrávku Garčara. Ani ne deset minut diváci čekali na další branku, kterou obstaral Miroslav Mayer. Ten v letošní sezoně oblékal dres ostravského FBC. Po další minutě zvyšoval na tříbrankový rozdíl Jiří Kolísko, kterému přihrával juniorský Slavík. Ostrava se dočkala snížení v podání Dana Kašovského, jenž prostřelil Rebra. O minutu později přidali další branky Střešovic Marek Vávra, kterého doplnil po chvilce Michal Podhráský.

Druhá perioda začala lépe pro ostravské FBC, za které se hned po šesti minutách prosadil Marek Švajný. Ten využil přesilovou hru. Sotva se utkání přehouplo do druhé části, Miroslav Mayer přidal svou druhou branku v tomto střetnutí. Pár vteřin na to snížil přesnou střelou Václav Komačka. Ve 33. minutě posílal žabku na Mazánkovu svatyni Podhráský a k dorážce se hlásil Jan Natov, který se nemýlil. Minutu a půl před koncem druhé části přidal další branku Martin Richter. Do konce druhé části hry se již nic nestalo, a tak se hráči odebrali do šaten.

Ostravané napodobili bleskový vstup do třetiny jako Tatran na začátku utkání. Ve 42. minutě vystřelil od bočního mantinelu Ondřej Vítovec a míček umístil nad nohu Rebra. Další gól Software vstřelil Marek Švajný, který obral o míček střešovického Mayera. Moc branek ve třetí třetině nepadlo a diváci si museli počkat až do šedesáté minuty, kdy pečetil výhru Tatranu Střešovice Kryštof Hartman. Ostravané tedy podlehli Střešovicím v poměru 5:9.

Nejlepší hráči utkání: Jan Mazánek (Ostrava) a Jan Řehoř (Střešovice).

Jiří Jakoubek (Tatran Omlux Střešovice): „Povedená první třetina rozhodla celý zápas."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Nevyšla nám první třetina a s takovým týmem jako je Tatran se stav otáčí špatně. Bohužel nám chybí zkušenosti, které Tatran má."