V prvním letošním derby uspěly Vítkovice

čtvrtek 10.9.2015 | Michal Chadim

V generálce na extraligu ztratili muži ve třetí třetině dvoubrankové vedení a podlehli v předsezonním derby Vítkovicím 4:6.

Příp., 10.9.2015, 19:30
4:6(2:1, 2:1, 0:4)
Vítkovice
FBC Ostrava: Laja - Komačka, Dombrovský, Macháček, Vojtíšek, Robenek, Zbořil, Svačinka, Pastor, Eichner, Hrabal, Lipový, Graclík, Cirkl, Ivan, Řezáč
Vítkovice: Lupták (2. Antoš) - Mertha, Matejčík, Matúš, Kostolány, Vilím, Jakubec, Pešat, Jurdzik, Rýpar, Jastřembský, Šebesta, Gattnar, Ulman
Branky: 3. Cirkl (Lipový), 13. Pastor (Zbořil), 33. Svačinka (Hrabal), 34. Ivan (Řezáč) - 11. Rýpar (Matúš), 28. Matejčík (Matúš), 42. Matúš (Pešat), 43. Jakubec, 56. Pešat (Vilím), 60. Vilím (Pešat); Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček; Vyloučení: 1:2 Navíc Graclík 5 minut; Využití: 1:1; Diváci: 60;

Úvodní třetina předsezonního derby začala v poměrně rychlém tempu. Hned po dvaceti vteřinách se dostal do první větší šance ostravský Vojtíšek, ale vítkovického gólmana z levé strany nepřekonal. O devadesát sekund později prakticky z podobné pozice střílel Patrik Cirkl, který už byl úspěšnější.

V polovině prvního poločasu Matúš vypálil zleva před bránu, kde stál dobře připravený Josef Rýpar a ten pohotovou tečí překonal Laju v ostravské bráně. Z vyrovnání se ale vítkovičtí neradovali příliš dlouho, neboť na střelu Petra Pastora byl Antoš krátký. Ostrava tak vyhrála první třetinu 2:1.

Druhá třetina začala v podobném duchu, jako třetina předcházející. Oba týmy předváděly útočnou hru, kterou ale nedokázaly zúročit v zakončení. K vidění tak bylo hodně nepřesností. I přesto se v osmé minutě druhé třetiny dočkali vítkovičtí vyrovnání, když pohotovou střelou překonal Laju Marek Matejčík.

Ostravě vyšla v druhé třetině třináctá a čtrnáctá minuta, ve které nejprve Tomáš Svačinka využil přesilovou hru a následně se prosadil Radim Ivan. Ostrava tak i druhou třetinu vyhrála 2:1 a před poslední třetinou držela dvoubrankový náskok.

Poslední třetina však domácím vůbec nevyšla. Začali dělat individuální chyby, které zkušený soupeř z Vítkovic dokázal trestat. Nejprve využil pětiminutovou přesilovou hru David Matúš, který potrestal Graclíkův faul florbalkou do obličeje. O minutu a půl později už bylo vyrovnáno po střele Marcele Jakubce.

Vítkovický obrat pak dokonal pět minut před koncem Lukáš Pešat a v samém závěru pak střelou do prázdné brány Jakub Vilím. Vítkovice tak zvládly první letošní derby, které vyhrály 4:6.