V utkání plném překvapení nakonec zvítězila Ostrava

středa 13.11.2013 | Zuzana Košťálová

K dalšímu zápasu poháru České pojišťovny se vydali ostravští muži do Znojma. Zde svedli těsný souboj s tamějšími hráči a neměli to vůbec jednoduché. Ačkoliv si Software vybojoval vedení 2:5, dokázal o něj ještě přijít a do poslední vteřiny musel o vítězství bojovat.

1.kolo, 13.11.2013, 20:00
Znojmo
6:7sn(2:2, 1:3, 3:2)
Znojmo: Čižmar (Pechura) – Herman, Částek, Palát, Dokulil, Čihal, Jedlička, Sláma, Podrabský, Herman, Částek, Kučera, Zejda, Hanák, Martinek, Juříček, Pánek, Virgl, Žižka, Kucharič.
FBC Ostrava: Turek (Krupa) – Šešulka, Krzyžanek, Mertha, Lipový, Plíhal – Švajný, Hanic, Hudec, Skácel, Rajnec, Vítovec, Šelmeci, Klimscha, Šimíček, Kašovský.
Branky a nahrávky: 9. Kucharič (Hanák), 16. Sláma (Virgl), 39. Sláma (Herman), 46. Hanák (Kucharič), 47. Martinek (Kucharič), 51. Palát (Čižmar) – 8. Šelmeci (Klimscha), 12. Skácel (Krzyžanek), 23. Plíhal (Skácel), 24. Klimscha (Šelmeci), 26. Lipový, 53. Šimíček, 53. Hanic (Skácel). Rozhodčí: Michal Ďopan a Ondřej Jüngling. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 142. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 6:5, 6:7.

Začátek zápasu byl poměrně rychlý. Znojemští hráči napadali rozehrávky Ostravy a ihned přistupovali k hráčům. Ostravští zase blokovali střely domácích, takže se k nějakému většímu ohrožení branky ani jeden tým nedostal. Povedlo se to až v čase 8:00, kdy se Radim Šelmeci trefil ke vzdálenější tyči a poslal tak Software do vedení. Jenomže radost hostům nevydržela ani minutu a za Znojmo srovnával podobným způsobem Tomáš Kucharič.Ostravě ale dlouho netrvalo ke vstřelení druhé branky. Petr Skácel se dokázal uvolnit před hostujícím brankářem, přijal přesnou přihrávku od Krzyžanka a bez problémů skóroval. K dalšímu gólu měl blízko Šimíček, ale netrefil odkrytou klec. Ani Znojmo však nezůstávalo pozadu a Turek se musel ohánět. Na akci z přečíslení už byl však krátký. Petr Sláma ukončil celou kombinaci střelou do růžku ostravské branky. Hosté měli do konce třetiny hru pod kontrolou, ale další branku již nepřidali.

Druhá třetina už ale byla jasně pod taktovkou hostující Ostravy, ačkoliv ze začátku to byli domácí, kteří tlačili soupeře. Jenže své šance neproměňovali a tak se do protiútoku dostal Jakub Plíhal se Skácelem. První zmiňovaný se před Čižmarem dokázal prosadit a vsítil třetí branku Softwaru. O minutu později se do střelecké pozice dostal Dominik Klimscha a propálil vše, co mu v cestě stálo. Znojmo bylo pod tlakem a nedokázalo míček vybojovat. Na což doplatilo gólem z 26. minuty zápasu, kdy se míček nepřesným vyhozením domácích dostal k Marku Lipovému, a ten poslal Ostravu do třígólového náskoku. Pomalými krůčky se pak domácí dostávali k míčku a ohrožovali svatyni Ostravy. Ve 39. minutě se ale po přihrávce Hermana dostal na míček Petr Sláma a snížil náskok hostů.

Do třetí třetiny Znojmo zlepšilo svou hru a Ostrava se měla co ohánět. Nejdříve Palát nastřelil tyč branky Ostravy, ale po něm se z velkého brankoviště už přesně trefil Jan Hanák a rozdíl ve skóre tak činil jediný gól. Domácím pomohla i přesilová hra, kterou zužitkoval v čase 46:45 po pohledné kombinaci Jakub Martínek. O obrat se o pár minut později při hře 4 na 4 postaral Pavel Palát, na kterého vyhodil balónek Čižmar. Hosté ale nic nevzdávali a zase to byli oni, kdo diktoval hru. Čižmar předváděl ve své svatyni nemožné a Ostravským nedával moc velkou šanci. Překonat domácího brankáře se povedlo Patriku Šimíčkovi a půl minuty po něm také Dominiku Hanicovi. Software do konce utkání udržel těsný náskok 6:7 a vyhrál i ve druhém zápase poháru České pojišťovny.

Hráči utkání: Petr Krzyžanek (Ostrava), Tomáš Kucharič (Znojmo).

Jan Šťastník (TJ Znojmo LAUFEN CZ): "Vyrovnané utkání. Rozdíl byl akorát v tom, že Ostrava má Skácela a my spoustu vyloučených a individuálních chyb obránců. Jinak z naší strany velmi dobré utkání. Děkujeme soupeři a divákům."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): "Dnes jsme opět utrpěli vítězství. Jediné pozitivum je vítězství."