Ve vyrovnaném utkání byla úspěšnější Ostrava

3:2(0:1, 2:1, 1:0)
Otrokovice
FBC Ostrava: Laja – Komačka, Řezáč, Svačinka, Šimík, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Eichner, Kolajta, Kováč, Ožana, Švajný, Peřka, Vítovec, Křiva, Ivan
Otrokovice: Jurčík – Nagy Michal, Kořený, Večeřa, Kostka – Petřík, Číž, Spáčil, Vyoral, Graclík, Nagy Martin, Bouška, Uhrinovský, Sovják, Blizňák.
Branky a nahrávky: 21. Švajný (Komačka), 40. Eichner (Křiva), 41. Kašovský (Svačinka) – 7. Sovják (Uhrinovský), 32. Michal (Graclík). Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 12:9. Průběh utkání: .

Utkání mezi Ostravou a Otrokovicemi bylo od prvních minut velmi vyrovnané a odpovídalo tomu také skóre. To se otevíralo v 7. minutě, kdy dostal Otrokovice do vedení Tomáš Sovják, který zvolil přízemní střelu pro překonání ostravského brankáře. Ve zbylých minutách první třetiny neviděli diváci už žádnou branku, a tak si museli počkat do periody druhé.

Hned po devětadvaceti vteřinách totiž vyrovnával Marek Švajný a hned po tom měli Otrokovičtí k dispozici přesilovou hru, kterou však využít nedokázali, a tak skóre zůstalo beze změn. Ve 32. minutě odskočili hosté na rozdíl jedné branky, když si našel střelecký úhel Michal Nagy. 18 vteřin před zazněním druhé sirény však vyrovnal na 2:2 Dominik Eichner.

Ve třetí třetině padla už jen jedna branka. A to z hole ostravského týmu, který své vítězství rozhodl po 53 vteřinách od vhazování. Po přihrávce Svačinky se prosadil Dan Kašovský, čímž zajistil svému týmu zisk tří bodů do extraligové tabulky.

Nejlepší hráči utkání: Štěpán Laja (Ostrava) - Pavel Jurčík (Otrokovice)

Petr Koutný: "Bojovnost byla, ale střelba velice tristní, aspoň že jsme dali o ten gól více jak soupeř. Děkuji fanouškům, že přišli a přeji všem šťastné a veselé Vánoce. Na viděnou v roce 2015."

Lukáš Petřík: "Bojovné utkání, zvítězil šťastnější tým. Pro diváka určitě jedno z nejméně atraktivních utkání sezóny. Kdybychom měli lepší koncovku, nepochybuji o tom, že si z Ostravy nějaké body domů povezeme. Přeji všem krásné Vánoce."