Vedení z první poloviny zápasu si Bonusia neudržela a podlehla Liberci 2:6

neděle 24.11.2013 | Zuzana Košťálová

Při slavnostním otevření ČPP Arény Ostrava se ve 13. kole extraligy žen utkaly týmy FBC ČPP BONUSIA Ostrava a Crazy girls FBC Liberec. Domácí hráčky sice vedly v první polovině zápasu 2:1, ale Liberci začaly vycházet akce a vyhrál v poměru 2:6.

13.kolo, 24.11.2013, 14:30
2:6(1:1, 1:1, 0:4)
CrazyGirls LIB
Ostrava: Kouřilová (Šulejová) – Vicianová, Kahánková, Kiecková, Režnarová, Ursiniová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopová, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
CrazyGirls LIB: Vokatá – Moťková, Kabeláková, Dostalíková, Lochmanová, Kosová, Leierová, Koníčková, Hubáčková T., Kultová, Krauskopfová, Hubáčková Z., Šípová, Mlejnková
Branky a nahrávky: 16. Režnarová (Nguyenová), 24. Kiecková – 3. Kabeláková (Koníčková), 33. Dostalíková, 43. Leierová (Koníčková), 43. Z. Hubáčková (T. Hubáčková), 48. Mlejnková, 49. Mlejnková. Rozhodčí: Tomáš Podlesný a Martin Petřík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 11:13. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6.

Zápas lépe začaly hostující hráčky, které se hned od úvodního buly tlačily do zakončení. Jako první prověřila Kouřilovou Zuzana Hubáčková, jejíž střela mířila k tyči ostravské branky. O chvíli později se těsně za půlkou hřiště napřáhla Simona Kabeláková a vsítila tak úvodní branku utkání. Liberec se pak dostal do menšího tlaku, kterému však Bonusia dokázala statečně odolávat. O vyrovnávací branku se v šestnácté minutě postarala Markéta Režnarová, která umístila míček do horní části branky. Ve vlastním oslabení se pak do střelecké pozice dostala Némethová, ale libereckou bránu přestřelila. Do konce první části se už nic nestalo a týmy odcházely na přestávku do šatny za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá část pokračovala ve stejně rychlém tempu jako ta předchozí. Brzy se ale podařilo domácím hráčkám otočit vývoj duelu a druhou branku Ostravy vstřelila Romana Kiecková. Crazy girls měly k dispozici několik šancí, zvláště po chybách domácích, ale ani jednu nedokázaly využít. Srovnat stav zápasu se hostům podařilo ve druhé polovině prostřední části. Po standardní situaci se před brankou prosadila Martina Dostalíková. Míček poté cestoval mezi oběma týmy, ale ani jeden se nedokázal dostat do nějaké střelecké šance. Ke konci druhé třetiny se pokoušela bekhendovou střelou prosadit Némethová, ale Vokatou neprostřelila.

Ovšem do třetího dění naběhly hráčky Liberce s velkým nasazením a během třiceti sekund dokázaly vstřelit dvě branky. Nejdříve se z dorážky trefila Klára Leierová, po ní náskok Liberce navýšila Zuzana Hubáčková. Za Ostravu se ke střele dostala Némethová, ale mířila vysoko na branku. Na druhé straně si šanci vybojovala Michaela Mlejnková a pátý gól Crazy girls byl na světě. Navyšovat pak mohla ještě Dostalíková, ale netrefila odkrytou klec Ostravy. Bonusia zkusila ke konci zápasu hrát v šesti hráčkách v poli a bez brankářky, jenomže snižující branka nepřišla. Naopak prázdnou svatyni Ostravy trefila Michaela Mlejnková a zpečetila tak výhru Liberce na 2:6.

Nejlepší hráčky utkání: Michaela Mlejnková (Liberec), Kateřina Kouřilová (Ostrava).

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Myslím, že dvě třetiny jsme byly Liberci více než důstojným soupeřem. Bohůžel jsme nezachytily nástup do třetí třetiny, kde Liberec potvrdil svou florbalovou kvalitu i zkušenost. Díky holkám za celou první část sezóny a Liberci přejeme šťastnou cestu domů"

Lenka Bartošová (Crazy girls FBC Liberec): „Krásný zápas, ve kterém bylo úplně všechno, rychlost, nádherné souboje. "