4:3(0:1, 3:2, 1:0)
Vinohrady
Ostrava: Holubová – Vicianová, Stankušová, Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Vinohrady: Máčilová – Vejvodová, Valášková, Petřeková, Hyršlová, Macurová, Tvrzníková, Reichová, Fialová, Honzová, Strejcovská, Trunečková, Bartošová, Jiříčková, Komorousová, Šádková
Branky a nahrávky: 21. Kiecková, 35. Režnarová, 36. Kiecková (Škopková), 59. Káčová (Šuranyiová) – 16. Hyršlová (Tvrzníková), 26. Bartošová (Šádková), 34. Vejvodová (Valášková). Rozhodčí: Zdeněk Cholek, Jana Matulíková. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 21:17.

Toto utkání bylo velmi vyrovnané, na hřišti se bojovalo o každý centimetr a rozhodovat mohla každá chyba, které by se hráčky dopustily. V první třetině padla pouze jedna branka a to po kombinaci mezi Tvrzníkovou a Ivanou Hyršlovou, jejíž střela rozvlnila síťku ostravské svatyně. V prvních dvaceti minutách vystřelily o jeden míček více Ostravanky, avšak žádný pokus neskončil za zády brankářky Vinohrad.

Druhá část hry však byla brankově obsáhlejší. Nejprve se po 45 vteřinách prosadila Romana Kiecková, jenže za pět minut vrátila vedení hostujícím florbalistkám Natálie Bartošová a ve 34. minutě zvyšovala na rozdíl dvou branek Kristýna Vejvodová. FBC však nesložilo zbraně. Za dvě minuty bylo hned srovnáno, když se ujala střela Markéty Režnarové a druhý zásah v utkání zaznamenala Romana Kiecková.

Třetí dějství mělo rozhodnout o vítězi tohoto duelu. Dlouho se skóre neměnilo - až sedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou strhla vedení na stranu Bonusie Veronika Káčová, čímž zajistila svému týmu zisk tří bodů a upevnění osmé příčky v extraligové tabulce.

Jaku Robenek: "Hrozně důležitá výhra pro play-off, zápas se pro nás nevyvíjel ideálně, ale holky opět ukázaly jak moc do toho PO chtějí. A podruhé v sezoně jsme rozhodli zápas minutu před koncem. Děkujeme soupeři za utkání."

Jiří Kotík: "Vyrovnaný zápas, rozhodla akce v poslední minutě."