Veronika Káčová rozhodla o dalším vítězství žen

neděle 11.10.2015 | Michal Chadim

Po třetí za sebou absolvovaly ženy svou cestu do Prahy a poprvé zní se vrací jako vítězky, neboť v rámci čtvrtého kola zdolaly Vinohrady a zaslouženě si připsaly další tři body za vítězství.

4.kolo, 10.10.2015, 19:00
Vinohrady
1:9(1:1, 0:5, 0:3)
Vinohrady: Máčilová (Vyrobíková) – Macurová (C), Schwarzová, Sladkovská, Tvrzníková, Reichová, Honzová, Čermáková, Strejcovská, Trunečková, Červovská, Nováková, Bartošová, Jiříčková, Dobisiková, Švarcová, Šádková, Batíková.
Ostrava: Holubová (Košťálová) – Kahánková, Vinklerová, Šurányiová, Wolfová, Podroužková, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kajfoszová (C, Szczurová.
branky: 7. Ivana Hyršlová - 2. Veronika Káčová, 23. Markéta Režnarová, 24. Veronika Viciánová, 30. Veronika Káčová, 34. Veronika Káčová, 35. Nikol Škopková, 54. Markéta Režnarová, 55. Iveta Wolfová, 59. Veronika Káčová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Iveta Máčilová 17 - Tereza Holubová 25; po třetinách: 1:1, 0:5, 0:3;

Již od úvodních minut bylo v zápase vidět, kdo bude lepší. Ostravanky byly od prvních chvil aktivnější a florbalovější.  Akorát první třetina byla z jejich strany trošku nervózní a dovolily tak soupeřkám s nimi držet krok. Skóre zápasu otevřela již v druhé minutě Veronika Káčová, která tak znovu ukázala, že v letošní sezóně se jí střelecky daří. V sedmé minutě se před bránou Holubové vytvořil menší závar, po kterém skončil míček po odrazu od kapitánky Ostravy trochu nešťastně v bráně Terezy Holubové. Rozhodčí gól připsali Ivaně Hyršlové.  Oba týmy ve zbývající části první třetiny předvedly několik povedených akcí, ale žádná z nich už v bráně neskončila. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ostravě vyšel start do druhé třetiny, když v dvaadvacáté a třiadvacáté minutě přidala dva góly. Tu první branku vsítila přízemní střelou Markéta Režnarová, tu druhou pak střelou z pravé strany od mantinelu přidala Veronika Viciánová. Na další branku si necelých padesát diváků ve sportovní hale na Vinohradech muselo počkat do poloviny utkání, kdy přišla opět chvíle ostravské kanonýrky Veroniky Káčové, která přidala další branku po krásném průniku a střele k protější tyči.

Hostujícím hráčkám se v posledních zápasech daří hra v oslabení a to konkrétně Veronice Káčové, která stejně jako minule v zápase proti Jičínu utekla soupeřově obraně a chladnokrevně přidala svou druhou letošní branku v oslabení. Hned minutu nato se ve velkém brankovišti nejlépe zorientovala Nikol Škopková, která pohotovou střelou přidala již pátou branku Ostravy v druhé třetině. Hostující hráčky vyhrály druhou třetinu vysoko 5:0 a celkově před posledním dějství odcházely do šaten s vedením 6:1.

V úvodu třetí třetiny si Ostrava hlídala míček a nepouštěla domácí hráčky do nějakého většího tlaku a sama se nehrnula do zbrklých akcí. Vše podstatné se tak odehrálo až v samotném závěru poslední třetiny.

Nejprve se Veronika Káčová změnila v nahrávačku, když si kličkou obešla Máčilovou aby pak přihrála Veronice Viciánové, která měla před sebou jen prázdnou bránu a jednoduchou pozici. O minutu později se premiérového extraligového gólu dočkala Iveta Wolfová, když se prosadila střelou z velkého brankoviště.

Symbolickou tečku pak za utkáním udělala čtyřiašedesát sekund před koncem ostravská hrdinka Veronika Káčová, která tak svůj další bodový galavečer završila čtvrtou branku. Po zápase proti Jičínu kdy získala sedm bodů, si dnes připsala dalších pět a posunula se na první místo produktivity Extraligy žen.