Vítkovice vyloupily ČPP Arénu

sobota 28.11.2015 | Michal Chadim

Ostravským derby načali muži druhou polovinu sezóny Tipsport Superligy. Odvetné zápasy nezačali ale vůbec dobře, neboť v zápase nedokázali své šance na rozdíl od soupeře proměnit a podruhé tak v sezóně s městskými rivaly prohrály.

12.kolo, 28.11.2015, 17:00
3:9(0:2, 0:2, 3:5)
Vítkovice
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Svačinka, Trulík, Lipový, Hrabal, Dombrovský, Klečka, Šimčík, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Cirkl, Ivan, Komačka, Zbořil
Vítkovice: Souček (Lupták) - Jankulár, Mertha, Jan Šebesta, Řezanina, Jiří Šebesta, Nehera, Vilím, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Bräuer, Hubálek, Matejčík, Jastřembský, Matúš)
branky: 46. Jakub Plíhal, 56. Petr Pastor, 56. Václav Komačka - 9. Josef Rýpar, 17. Josef Rýpar, 32. Marek Bräuer, 33. Lukáš Hájek, 50. Jan Jastřembský, 50. Jakub Hubálek, 54. Jakub Hubálek, 59. Marek Bräuer, 60. Adam Delong; rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 403; zásahy brankářů: Štěpán Laja 29, Jakub Klobučník 2 - Lukáš Souček 13; po třetinách: 0:2, 0:2, 3:5;

Ostravské derby v první třetině bylo v plné režii vítkovických hráčů, neboť domácí florbalisté Ostravy v první třetině vystřelili na bránu pouze dvakrát. V té největší se ocitl kapitán Václav Komačka, který ale z blízka Součka nepřekonal. Naopak Vítkovice si v první třetině s chutí zastřílely. Dvě z těchto střel byly úspěšné a zapadly za záda ostravského gólmana Laji. Jako první se prosadil vítkovický Josef Rypár, který nenápadnou střelou do horního rohu nedal ostravskému brankáři příliš šancí. V závěru první třetiny stejný hráč pak podobnou střelou navýšil vedení Vítkovic již na dvě branky.

Ve druhé třetině si domácí hráči Ostravy vytvořili již několik šancí, ale bohužel ani jednu ze svých sedmi příležitostí nedokázali opět prosadit. Neuspěl jak Zbořil, který trefil Součka pouze do helmy, tak i Hrabal který nedokázal vítkovického gólmana přehodit. Zajímavou příležitost si vytvořil i Vojtíšek, ale ani jeho přízemní střela si cestu za záda Součka nenašla. Naopak na druhé straně střela Marka Bräuera a Lukáše Hájka byla gólově úspěšná.

Poslední dějství mělo podobný průběh jak dvě předchází. Jednu odlišnost ale tato část měla a to šest minut druhé poloviny kde Jakub Plíhal, Petr Pastor a Václav Komačka snížili na rozdíl čtyř branek. Vítkovice si ale svůj náskok pohlídaly, nepřipustily žádné drama a sami si svůj náskok ještě navýšili na konečných 3:9.

Hráčem zápasu byl zvolen Petr Pastor, který i ve druhém utkání po svém návratu dokázal přidat další gól. Na straně hostí to byl pak Marek Švajným.