Vstup do play off ženám nevyšel

sobota 4.3.2017 | VG

První zápas čtvrtfinále play off florbalistkám FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nevyšel. V Praze prohrály s Bohemians 2:10 a v sérii hrané na čtyři vítězství prohrávají 0:1.

CF1, 4.3.2017, 16:30
Bohemians
10:2(2:1, 3:1, 5:0)
Bohemians: Kreisingerová - Nguyenová, Šindelářová, N. Havlíková, Rybíčková, Nová, Patakyová – Preisslerová, Hyršlová, Kašparová – Poláková, Slavíková, A. Šmídová – Jarešová, Bočanová.
FBC Ostrava: Tomšová - – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Jurečková, Zuzaníková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Šablaturová – Šrotová, Nikol Škopková, Pastušková – Lichnová, Režnarová, Kapcová – Káčová, Szczurová.
Branky a nahrávky: 9.Šmídová (Preisslerová), 17.Poláková, 24.Kašparová (Hyršlová), 31.Hyršlová (Bočanová), 39.Rybičková (Bočanová), 42.Bočanová (Slavíková), 42.Kašparová (Rybičková), 53.Rybičková (Hyršlová), 55.Bočanová (Havlíková), 56.Rybičková (Kreisingerová) - 19.Káčová (Šuranyiová), 33.Kotzurová (Káčová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 75.

"Za šedesát minut jsme se pořádně nedostali do zápasu," litoval kouč ostravského družstva Jakub Robenek.
V první třetině mohly ostravské florbalistky žehrat na nepovedenou přesilovku - místo vstřelené branky při vlastní početní výhodě inkasovaly. Ve druhé části se skóre měnilo znovu při nerovnovážném počtu hráček. Hostující hráčky první oslabení přestály, ale druhou početní výhodu už domácí hráčky využily po dvou vteřinách. Další přesilovku dostaly florbalistky FBC Ostrava, ale nevyužily ji. Poté byla dvakrát vyloučena Karin Vavrečková, jednou za sekání, podruhé za držení. A v této výhodě domácí celek navýšil skóre na 5:2.
"Ostrava hraje tvrdý, agresivní florbal na který doplatila. Zápas rozhodly naše zkušenosti v zakončení," konstatoval trenér Bohemians Pavel Krbec.
Ve třetí části zaskočily domácí hráčky tým FBC Ostrava parádním nástupem - ve 42. minutě v rozmezí 15 vteřin vstřelily další dvě branky a hostující družstvo na to reagovalo oddechovým časem. "Měli jsme málo šancí, v obraně průchoďák. Takhle se play off nehraje," prohlásil ostravský trenér Robenek.
Osmou branku tým FBC Ostrava inkasoval znovu v oslabení, znovu při vyloučení Karin Vavrečkové, která byla potrestána za bránění ve hře. V poklidu hrající domácí poté přidaly další dvě branky a v 57. minutě mohly přidat další z trestného střílení po faulu Radany Kahánkové, jenže ostravská gólmanka nájezd Evy Preisslerové za svá záda nepustila.
Druhý zápas série se hraje v Praze v neděli od 16.30 hodin.