Výhra nad Libercem přišla v prodloužení

sobota 18.2.2017 | VG

Veledramatický finiš mělo utkání 20. kola Tipsport Superligy mezi FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a Libercem. Hosté v ČPP Aréně vedli v průběhu zápasu 2:4 a ještě v 58. minutě 3:5, domácí ale dokázali v rozmezí 21 vteřin vyrovnat a v prodloužení urvat vítězství 6:5.

20.kolo, 18.2.2017, 17:00
6:5p(1:2, 1:2, 3:1 - 1:0)
Liberec
FBC Ostrava: Klobučník – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Klečka, Zbořil – Kubíček, Chvastek, Heczko – Malajka, Trulík, Hromádka – Klimscha, Hrabal, Šimíček – Sládek, Kezua.
Liberec: Vaníček – Klucho, Bitman, Veselý – Kořínek, Salát, Procházka – Valeš, Hůza, Marek – Štěpán, Böhm, Böhm – Baudish, Ferdan, Šoltys – Kroupa, Hiadlovský.
Branky a nahrávky: 14.Kuczera (Sládek), 26.Hrabal (Trulík), 50.Trulík (Šebesta), 58.Hrabal (Kuczera), 58.Trulík (Kuczera), 62.Hrabal (Šebesta) - 5.Kořínek (Salát), 13.Salát (Böhm), 38.Klucho (Valeš), 40.Valeš (Veselý), 56.Valeš (Ferdan).Rozhodčí: Galvas, Mikula. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 215.

"Čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Soupeř nám ve druhé třetině odskočil po dvou našich hrubých chybách, hlavně v naší přesilovce," připomněl ostravský trenér Martin Smeták nepovedenou početní výhodu ve druhé dvacetiminutovce, v níž se hostům podařilo skórovat. "Vypadalo to, že už na body nedosáhneme. Na poslední třetinu jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a že ty šance přijdou."
Ve třetí části se skutečně domácím povedlo snížit na 3:4, ale hra byla plná ostrých osobních soubojů, bylo znát, že ve vyhroceném utkání jde oběma týmům o hodně - o účast v play off. "My jsme zápas měli ve svých rukou dlouhých 57 minut, pak nám tam bohužel spadly náhozy z půlky, a tím jsme prohráli," prohlásil liberecký kouč Zdeněk Skružný.
"Šance, na které jsme trpělivě čekali, nakonec přišly. My jsme je proměnili a i s velkou dávkou štěstí bereme dva body," oddechl si Martin Smeták. "Takové vítězství jsme potřebovali, protože celou sezonu nám štěstíčko v koncech zápasů utíkalo a teď se k nám přiklonilo. Díky klukům za závěr zápas," dodal kouč FBC Ostrava.
Dva zápasy před koncem základní části drží ostravský tým sedmou příčku, osmý Liberec ztrácí tři body.