Vyhrané všechny třetiny, chválil družstvo kouč Robenek

neděle 8.1.2017 | VG

Suverénním vítězstvím 11:2 nad Panthers Praha vstoupily florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava do druhé části základní části extraligy.

16.kolo, 8.1.2017, 15:00
Panthers Praha
2:11(0:5, 2:4, 0:2)
Panthers Praha: Horňáková – Kučerová, Kalinová, Klvaňová, Fabiánová, Šusterová – Lochmannová, Lamková, Slaná – Tomaščinová, Bedleková, Kylarová – Krauskopfová, Nedvědová, A. Nováková – Hubáčková.
FBC Ostrava: Tomšová – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Podroužková, Skácelová, Jurečková, Zuzaníková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Šablaturová – Nikol Škopková, Pastušková, Lichnová – Nela Škopková, Káčová, Kapcová.
Branky a nahrávky: 28.Hubáčková (Kalinová), 34.Tomaščinová - 4.Ne.Škopková (Vrlíková), 11.Pastušková (Skácelová), 13.Skácelová (Kajfoszová), 20.Jurečková (Vrlíková), 20.Kotzurová (Pastušková), 24.Kapcová (Skácelová), 28.Ni,Škopková (Kahánková), 30.Ne.Škopková (Vrlíková), 40.Káčová, 42.Ne.Škopková (Káčová), 43.Kapcová (Skácelová). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 47.

"Po pauze docela kvalitní výkon. Konečně jsme zase vyhráli všechny tři třetiny a vypadá to, že jsme do Nového roku vykročili správnou nohou," pochvaloval si kouč ostravského družstva Jakub Robenek.
Základ vítězství položily ostravské florbalistky hned v úvodní třetině, ve které dokázaly konto domácího celku zatížit pěti brankami. "První třetina, kdy jsme nebyli produktivní, nám soupeř odskočil o pět gólů," potvrdil trenér Panthers Lukáš Jenšík. "Já bych však ocenil i výkon soupeře, protože v některých herních činnostech byl velmi kvalitní," uznal kouč Robenek.
Domácí hráčky obě své branky vstřelily ve druhé části, přesto ji prohrály, neboť inkasovaly čtyřikrát. A ve třetí dvacetiminutovce už si hostující družstvo s přehledem pohlídalo vedení, navíc přidalo další dva zásahy. "V této době je Ostrava o jeden parník dál," netajil kouč Panthers.
Střelkyní utkání byla Nela Škopková, která si do statistik zapsala hattrick, největší bodový zápis však s jednou brankou a třemi asistencemi měla Romana Skácelová.