Vyrovnané utkání zvládli lépe hráči Bohemians

neděle 28.9.2014 | Petr Blakala

Ve druhém kole nejvyšší florbalové soutěže mužů přivítali hráči FBC ČPP Bystroň Group Ostrava soupeře z hlavního města České republiky. Vyrovnané utkání totiž odehráli proti Bohemians.

2.kolo, 28.9.2014, 17:00
4:5(1:2, 2:2, 1:1)
Bohemians
FBC Ostrava: Robenek (Mazánek) – Skácel, Svačinka, Trulík, Kašovský, Šimíček, Krzyžanek, Lipový, Hrabal, Eichner, Kováč, Ožana, Švajný, Vítovec, Suszka, Ivan, Komačka
Bohemians: Koráb (Cimbálek) – Zezulka, Kisugite, D. Šimek, Bagin, Forman, Kordoš, Zapletal, M. Šimek, Bílek, Lukáš, Kuncman, Čihák, Chlumský, Tůma, Mandík, Kozák, Kočí, Šárka
Branky a nahrávky: 7. Kašovský (Hrabal), 25. Švajný (Kašovský), 40. Lipový (Krzyžanek), 59. Kašovský (Švajný) – 8. Šárka (Kozák), 12. D. Šimek (Kisugite), 35. Lukáš (Bagin), 40. Kisugite (Šárka), 48. M. Šimek (D. Šimek). Rozhodčí: Pavel Hála, Martin Kotala. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 19:20. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.

Do nedělního utkání proti Bohemians naskočili lépe Ostravané, kteří hned na začátku sedmé minuty šli díky Danu Kašovskému do jednobrankového vedení. Hosté z Prahy však o minutu později taktéž dokázali prosadit a zkušený Jakub Šárka rozvlnil síť za zády brankáře Robenka. Ve velké šanci se ocitl na druhé straně Komačka, jehož rána mířila pouze do Korábovy masky. Ve 12. minutě opět udeřili florbalisté Bohemky, za které se trefil David Šimek. Další brankový okamžik mohl přijít dvě minuty před koncem první periody, kdy Lukáš nastřelil levou tyč ostravské svatyně.

Druhých dvacet minut začalo obrovskou šancí Bohemians, kdy se ocitl sám před Robenkem Kozák. Ostravský brankář dokázal zachytit nohou jeho pokus a nedovolil mu skórovat. Ve 25. minutě přišla vyrovnávací branka z Ostravy. Respektive z hole Marka Švajného, který se prezentoval prudkou střelou. Ve 35. minutě se do vedení dostali opět hráči Bohemians, jelikož se střelou pod víko zapsal na listinu střelců David Lukáš. Poté mohl vyrovnat stav utkání Švajný, ale jeho střela skončila na horní tyči.

V poslední minutě druhé třetiny viděli diváci hned dvě branky. Nejprve se trefili hosté z Bohemky, kdy přihrávku Šárky zužitkoval Martin Kisugite. Jenže o půl minuty později se radovali Ostravané. O snížení se totiž postaral Marek Lipový.

Ve třetím dějství se nejdříve nepovedla akce Šárkovi, jenž mohl se svým spoluhráčem vyrazit do akce 2 na 1. O tři minuty později se však hosté mohli radovat, kdy se před branku Ostravy probojoval Martin Šimek. Ostravští florbalisté ještě ke konci utkání zkoušeli odvolat brankáře Robenka. Svůj účel to mělo, jelikož se dostali na dostřel zásluhou Dana Kašovského. Více branek již v tomto souboji nepadlo, a tak si hráči Bohemians odvážejí do hlavního města plný počet bodů.

Petr Koutný (FBC ČPP Bystroň Group Ostrava): „Škoda, dneska jsme byli blízko prvního bodu. Zbytečně nervózní utkání. Takové musíme vyhrávat. Gratuluji soupeři"

Michala Jedličky (FbŠ Bohemians): „Nervózní utkání, ale důležité tři body. Z naší strany se nám zápas herně vůbec nepodařil. Ostrava si minimálně bod zasloužila."