Z Chodova si Ostrava odváží vysokou porážku

pátek 25.10.2013 | Zuzana Košťálová

K pátečnímu duelu osmého kola ženské extraligy se vydaly hráčky Bonusie na Chodov. Zde se utkaly se zdejším týmem TJ JM Perez Chodov. Domácí hráčky jasně diktovaly hru od začátku zápasu a nastřílely třináct branek. Za Ostravu se dokázaly prosadit jen Kiecková a Némethová.

8.kolo, 25.10.2013, 20:30
Chodov
13:2(5:1, 5:0, 3:1)
Chodov: Klabanová (Kutnarová) – Hofmanová, Tučková, Koubová, Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Jiříčková, Vojáčková, Beránková, Svobodová, Matoušková, Polívková, Řepková, Bachmaierová
Ostrava: ouřilová (34. Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Sielecká, Nováčková, Theuerová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 1. Vojáčková (Kuchařová), 11. Sluková (vla.), 12. Vojáčková (Tožičková), 12. Bachmaierová (TS), 16. Steinbachová (Vojáčková), 21. Beránková (Steinbachová), 27. Beránková (Vojáčková), 34. Steinbachová, 36. Beránková (Vojáčková), 39. Vojáčková, 46. Kahánková (vla.), 51. Tučková, 55. Tožičková – 7. Kiecková (Kalnayová), 55. Némethová (Kalnayová). Rozhodčí: David Bezucha a Michal Bezucha. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 53. Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 13:1, 13:2.

Doslova pohádkový vstup do utkání se vydařil Chodovu. Už ve 36. sekundě se dokázaly hráčky tamějšího týmu ujmout vedení, když se pod břevno trefila Jana Vojáčková. Ostrava ale bojovala a dokázala na tento inkasovaný gól reagovat. V čase 6:29 se prosadila Romana Kiecková. Na další gól ale diváci v hale dlouho čekat nemuseli. Během jedné minuty a třinácti sekund si připsaly domácí tři góly. Při první brance se nešťastnicí Ostravy stala Zdeňka Sluková, která se trefila do vlastní svatyně. Poté se podruhé v zápase trefila Jana Vojáčková. Trojici rychlých gólů pak uzavřela Kristýna Bachmaierová, která proměnila trestné střílení a poslala Chodov do vedení 4:1. Do konce první třetiny se ještě prosadila Dominika Steinbachová a do šaten odcházely za jasného vedení domácího týmu.

Ve své střelecké náladě pokračoval Chodov i v prostřední části. Chvíli po úvodním buly třetiny se střelou k tyčce zapsala do tabulky střelců Petra Beránková, ale nebylo to její poslední slovo v zápase. O pár minut později se znovu dostala do šance, kterou využila a zvýšila na 7:1 pro domácí hráčky. Na osmou branku se čekalo do 34. minuty zápasu, kdy se k míčku dostala Dominika Steinbachová a svou šanci využila. Po této brance se do ostravské klece postavila Rousová. Ale jen minutu dokázala udržet čisté konto, než si hattrick v zápase připsala Petra Beránková. Bonusia se snažila dostat k nějaké nebezpečnější střele, ale bez úspěchu. Minutu a půl před zazněním sirény zaokrouhlila skóre na desítku Jana Vojáčková, která si taktéž připsala hattrick.

V závěrečné části zápasu dostaly ostravské hráčky k dispozici tři přesilové hry. Ale ani jednu z nich nedokázaly využít ke vstřelení míčku do sítě soupeře. Radana Kahánková se naneštěstí pro hostující tým dokázala trefit jen do vlastní branky a navýšila tak vedení Chodova. Chodovské hráčky předváděly velice pohledný florbal, na který Ostrava nestačila a ještě inkasovala. Zuzana Tučková poslala do sítě Ostravy dvanáctý gól zápasu. Utkání se poté trochu uklidnilo, rozjetý vlak s názvem Chodov pozastavil svou střeleckou činnost, ale jen na chvíli, než se prosadila Gabriela Tožičková. Ostrava ale o dvacet sekund později dokázala alespoň upravit skóre na konečných 13:2 pro Chodov zásluou Simony Némethové.

Hráčky utkání: Tereza Kalnayová (Ostrava), Gabriela Tožičková (Chodov).

Jiří Muras (TJ JM Pedro Perez Chodov): „Konečně se nám podařilo soustředit se na celý zápas. Ostrava jako nováček extraligy předvedl hodně slušný výkon."

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Předvedli jsme ostudný výkon."