Z Litvínova muži vezou domů tři body

pondělí 25.1.2016 | Michal Chadim

Netradičně v pondělí absolvovali muži zápas devatenáctého kola Tipsport Superligy, ve kterém se utkali před kamerami České televize proti Litvínovu. I když se jim nepovedl úvodu utkání, tak zvládli utkání otočit a dotáhnout do vítězného konce.

19.kolo, 25.1.2016, 17:15
Litvínov
3:6((1:0, 1:3, 1:3)
Litvínov: Hruška (Kotoun) – Horák, Werner, Chládek, Černý, Khek – Kašpárek, Kropáček, Běhavý, Rybář, Hocelík, Hulič, Hertl, Plomer, Krejčí, Procházka, Skalitz, Pecháček, Skuhrovec
FBC Ostrava: Laja (Klobučník) – Svačinka, Lipový, Eichner, Komačka, Zbořil – Smeták, Trulík, Šimčík, Hrabal, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Pastor, Řezáč, Cirkl
branky: 13. Vladimír Běhavý, 36. Ondřej Hertl, 49. Ondřej Hertl - 28. Petr Trulík, 31. Patrik Šimíček, 40. Adam Zbořil, 50. Jan Kolajta, 56. Václav Komačka, 60. Filip Hrabal; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Martin Hruška 25 - Štěpán Laja 31; po třetinách: 1:0, 1:3, 1:3;

Úvod utkání florbalistům Ostravy příliš nevyšel, neboť dělali zbytečné chyby v rozehrávkách a zbytečně tak přicházeli o míčky a nadějné šance. Na druhou stranu mohou být rádi, že soupeř toho nedokázal využít. Když už se litvínovští hráči dostali k zakončení a trefili ostravskou branku, tak ostravské hráče podržel jejich gólman Laja. Na jednu střelu však zareagovat nedokázal, a to na tvrdou ránu Vladimíra Běhavého ze středu hřiště. Za Ostravu v první třetině několikrát zahrozil Filip Hrabal, ale ani jednu ze svých šancí nedokázal proměnit. Litvínov tak první třetinu vyhrál 1:0.

Začátek druhé třetiny pokračoval v tom, kde skončil v třetině předcházející. Litvínov si v prvních minutách vytvořil několik šancí, ale Ostravu podržel opět vynikající Laja. Zlom nastal v osmé minutě, ve které Adam Zbořil přiťukl na druhou stranu velkého brankoviště na Petra Trulíka a ten střelou z první překonal litvínovského gólmana.  V polovině utkání se pak Adamu Zbořilovi povedla další přihrávka, když tentokráte našel Patrika Šimíčka a ten střelou z první otočil vývoj utkání. Na tento gól dokázali domácí hráči o pět minut později odpovědět a to když přihrávku zpoza brány dokázal zužitkovat Ondřej Hertl. Když už zdálo, že se oba týmy rozejdou do šaten za nerozhodného stavu 2:2, tak padesát sekund před závěrečnou sirénou zakončil třetinu snů Adam Zbořil. Ostrava tak druhou třetinu ovládla 3:1 a odcházela do šaten s jednobrankovým náskokem 3:2.

V poslední třetině se vše podstatné událo až v její druhé části. Nejprve na přelomu první a druhé části se domácím hráčům podařilo vyrovnat a to zásluhou Ondřeje Hertla, který se v utkání prosadil podruhé. Z vyrovnání se domácí hráči ale neradovali příliš dlouho, neboť hned po patnácti sekundách vrátil vedení Ostravě Jan Kolajta. Vedení Ostravy pak pojistil pět minut před koncem utkání kapitán Václav Komačka a v závěru pak do prázdné brány Filip Hrabal. Ostrava zvládla jednu z posledních šancí a nadále drží naději na play-off. Nyní musí ostravští hráči zvládnout zápas proti Vinohradům, který je na programu 13.2 a zároveň doufat, že Otrokovice už bodovat do konce sezóny nedokážou. Po vítězství nad Litvínovem Ostrava ztrácí na Otrokovice opět čtyři body.