Ženy FBC prohrály těsně v Olomouci

sobota 21.9.2013 | Zuzana Košťálová

V sobotní podvečer se ostravské hráčky utkaly proti týmu Tempish FBS Olomouc. Utkání se odehrálo na sportovní hale Čajka Aréna Olomouc. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části ujaly vedení olomoucké hráčky po střele Jitky Oháňkové. Stejná hráčka se trefila i ve třetí části a Ostrava jen dokázala kontrovat zásluhou Zdeňky Slukové. Bonusia tak z Olomouce odjížděla bez bodů.

3.kolo, 21.9.2013, 17:00
Olomouc
2:1(0:0, 1:0, 1:1)
Olomouc: Doubková (Starečková) - Reimerová, Pavlíková, Maružánová, Sklenářová, Pařízková, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Podešvová, Zamazalová, Marková, Čechovská
Ostrava: Kouřilová (Rousová) - Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Viciánová, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Kadlecová, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Pernická, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 37. Oháňková (Podešvová), 47. Oháňková (Kamínková) – 57. Sluková (Theuerová). Rozhodčí: Tomáš Podlesný a Martin Petřík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Do zápasu naskočily oba týmy s velkou chutí do hry. První větší šanci měly hráčky Olomouce. Celá akce začala u brankářky Doubkové, která našla volnou Sklenářovou a poslala ji do brejku. Jenomže Sklenářová proti Kouřilové neuspěla. Ostrava se snažila dostat k brance Olomouce pomocí rychlých přihrávek, ale v koncovce nebyla vůbec přesná. Po chybě Kalnayové se ale do šance dostala domácí Kamínková. Ta vyslala na Kouřilovou střelu z hranice velkého brankoviště a míček se otřel jen o břevno ostravské branky. Ostrava se dostávala pod mírný tlak, ale Olomouci se ani za podpory místních fanoušků nepodařilo skórovat. Pár sekund před zazněním sirény se do nebezpečné šance dostala Zamazalová, která zkoušela střílet z první, ale netrefila branku. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu 0:0.

Ve druhé části pokračovala Olomouc v tlaku, ale Bonusia stále úspěšně odolávala. Velké štěstí měla Ostrava ve 24. minutě zápasu, kdy se míčku zmocnila Maružánová. Avšak prázdnou branku nedokázala trefit. Hra se pak trochu uklidnila, do šance se dostávala jak Ostrava, tak Olomouc, ale žádná střela si nenašla cestu za brankovou čáru. Až ve 37. minutě utkání se diváci v hale dočkali první branky. Jitka Oháňková prošla přes půlku hřiště, obmotala se kolem ostravské brány a míček zasunula vedle tyčky. Nejvíce nebezpečných šancí za Ostravu měla ve druhé třetině Kiecková, ale skórovat nedokázala. Po druhém dění tak mohla jít do šaten Olomouc šťastnější za stavu 1:0 pro domácí hráčky.

Do třetí třetiny naběhla ostravská Bonusia s větším nasazením, ale situaci spoluhráčkám trochu zkomplikovala Kahánková, která neovládla svou hokejku po střele a trefila s ní protihráčku přímo do obličeje. Za tento čin dostala od sudích pětiminutový trest. Touto nabídkou ale olomoucký Tempish nepohrdnul a podruhé v zápase se prosadila Jitka Oháňková, využila tak přesilovou hru a Olomouc se ujala dvoubrankového vedení. Snižovat za Ostravu mohla Kiecková, která byla v utkání velice aktivní, ale samostatný únik brankářka Doubková vychytala. Ačkoliv se Bonusia dostala do tlaku, nedokázala skórovat, Olomouc úspěšně bránila. Ale přece jen se hostující hráčky dočkaly své odměny. Po faulu Olomouce se k rozehrávce postavila Zdeňka Sluková, nemýlila se a vsítila tak kontaktní gól Ostravy. Ke konci třetí části to ještě Bonusia zkusila v šesti hráčkách v poli, ale její snažení přišlo vniveč. Olomouc dotáhla zápas do vítězného konce a připisuje si do extraligové tabulky tříbodový zisk.

Hráčkou utkání týmu Tempish FBS Olomouc se stala Jitka Oháňková za FBC ČPP Bonusia Ostrava pak byla vyhlášena Romana Kiecková.

Pavel Hausner (Tempish FBS Olomouc): „Vyhráli jsme rádi za tři body"

Jakub Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Gratuluju soupeři k zasloužené výhře. Naše holky by si měly sednout zpátky na zadek a začít pracovat stejně jako v srpnu".