Ženy jsou v semifinále!

sobota 12.8.2017 | VG

Dramatickou podívanou se šťastným koncem nabídlo pro fanoušky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava čtvrtfinále kategorie Elite žen na turnaji Czech Open. Hráčky ostravského klubu v něm změřily síly s celkem Ivanti Tigers (loňský Herbadent) a po vítězství 2:1 na nájezdy se radují z postupu mezi nejlepší čtyři celky turnaje!

1/4 final, 12.8.2017, 13:50
2:1sn(Jedenáctka)
Ivanti Tigers
FBC Ostrava: Tomšová – Grossová, P. Hudáková, K. Hudáková, Káčová, Kajfoszová, Kapcová, Kotzurová, Lichnová, Pastušková, Režnarová, Rybičková, Šablaturová, Škopková, Šuranyiová, Vavrečková, Vrlíková, Patakyová Dupčáková.
Ivanti Tigers: Christiánová (Červová) – Beránková, Čapková (C), Hyršlová, Kleinová, Machková, Šulanová, Zabavská, Billá, Hanzlíková, Hermanová, Košturiaková, Kubišová, Pilíková, Polívková, Surá, Steinbachová.
Branky a nahrávky: 39. Kapcová (K. Hudáková), rozh. náj. Hudáková – 18. Polívková (Christiánová).

Hráčky FBC Ostrava si tak připsaly před nastávající extraligovou sezonou další cenný skalp. Po výhrách nad Bohemians, švédskou Umeou i Vítkovicemi tak porazily další elitní celek, který patří k absolutní špičce domácí nejvyšší soutěže. V zápase hraném na dvakrát dvacet minut přitom dlouho prohrávaly. V 18. minutě totiž nedokázala brankářka Veronika Tomšová zareagovat na míček, který z první po dlouhém výhozu gólmanky Jany Christianové napálila Adéla Polívková. Družsstvo FBC Ostrava se však nevzdalo a po celý druhý poločas bojovalo o vyrovnání. A když ve 38. minutě přežilo kritický okamžik při šanci Lucie Košturiakové, která trefila tyč, přišla 89 vteřin před koncem gólová radost. Nela Kapcová konečně překonala brankářku Christianovou, asistenci si připsala letní posila Paulina Hudáková.
A byla to právě slovenská útočnice, která při samostatných nájezdech vstřelila vítěznou branku!

"Ale holky podaly skvělý výkon. Bojovaly a na to, že to pro tým v novém složení byla první velká zkouška, zahrály parádně," hodnotil kouč FBC Ostrava Jakub Robenek. Jeho svěřenkyně prošly do boje o finále po dramatickém čtvrtfinálovém souboji s bývalým Herbadentem, který vyhrály 2:1 až po samostatných nájezdech.
"Prohrávali jsme a v závěru, asi tři minuty před koncem, jsme zkusili hru bez brankářky. A povedlo se nám vstřelit takový typický gól. Holky měly tlak, držely míček a propadlo tam takové nahození. V nájezdech to byla paráda, holky je sehrály moc dobře," uvedl Jakub Robenek
V semifinále se ostravské družstvo střetne se švédským celkem Pixbo Wallenstam.