Ženy na Tatranu padly v prodloužení

pátek 18.12.2015 | Michal Chadim

V rámci dvanáctého kola zavítala Bonusia na horkou půdu Tatranu Střešovice, se kterým sehrála vyrovnanou partii, která v základní hrací době nenašla vítěze. Rozhodnout tak muselo prodloužení, ve kterém více štěstí měly domácí hráčky.

12.kolo, 18.12.2015, 19:00
Střešovice
5:4p(1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Střešovice: Drbalová (Chlanová) – Vachušková, Köhlerová, Reindlová, Sedmíková, Nemravová, Válková, Prokšanová, Reková, Machková, Zabavská, Matěvosova, Chaloupková, Červová, Vlachová, Lálová, Rybínová, Brotánková, Kramperová
Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Kajfoszová, Stankušová, Pišteková
branky: 8. Daniela Reindlová, 23. Barbora Zabavská, 33. Karolína Vachušková, 51. Adéla Kramperová, 62. Lucie Köhlerová - 20. Markéta Režnarová, 32. Nela Kapcová, 48. Markéta Režnarová, 53. Eva Pišteková; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 32; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 20 - Tereza Holubová 21; po třetinách: 1:1, 2:1, 1:2, 1:0;

Oba týmy vstoupily do utkání ve vysokém tempu, neboť hned v úvodu si dokázaly vytvořit několik zajímavých šancí. Domácí hráčky vstoupily do utkání s taktikou hry na dvě lajny a to se jim vyplatilo, neboť se v zápase dostaly jako první do vedení a to v osmé minutě zásluhou Daniely Rendlové, která se před bránou nejlépe zorientovala a doklepla míček za záda Holubové. Na další branku si diváci ve sportovní hale Tatranu Střešovice museli počkat až do samého závěru první třetiny, ve kterém Iveta Wolfová našla před bránou Markétu Režnarovou. Ta pohotovou střelou mezi nohami domácí brankářky vyrovnala skóre utkání.

Vstup do druhé třetině měly lepší domácí hráčky. Nejprve hned v první minutě nastřelila Zabavská tyč, o něco málo později už stejná hráčka byla úspěšnější, když po přečíslení vymetla pavouky v bráně Ostravy. I tentokráte se ale hráčkám Bonusie podařilo vyrovnat. V polovině utkání po svém návratu po zranění se ve velkém brankovišti prosadila Nela Kapcová. Z nerozhodného stavu se ale hráčky Ostravy neradovaly příliš dlouho, neboť o třiasedmdesát sekund později poslala znovu do vedení domácí hráčky Karolína Vachušková.

Ve třetí třetině si vytvořily hostující hráčky tlak, z kterého se v úvodu ale nemohly prosadit. Povedlo se jim to až v osmé minutě, ve které se v utkání podruhé prosadila Markéta Režnarová. Ostrava po vyrovnávací brance předvedla obrovský tlak,  ale zapomněla trošku na obranu. Toho využila Adéla Krampelová, která ujela ostravské obraně a přesnou střelou poslala svůj tým do vedení. Poslední slovo v v základní hrací době měla ostravská Eva Pištěková, která svým premiérovým gólem v Extralize žen rozhodla o tom, že o vítězi toho utkání rozhodně až prodloužení.

V tom rozhodla ve druhé minutě domácí Lucie Köhlerová. Tatran si tak v utkání připsal dva body, na Ostravu zbyl bod jeden.