Ženy nastřílely Tatranu dvanáct branek!

sobota 27.9.2014 | Petr Blakala

Na extraligový tým žen čekal výjezd do hlavního města - Prahy. Proti Tatranu si ostravské FBC s chutí zastřílelo a skóre se zastavilo až na čísle 12:3 ve prospěch Bonusie.

2.kolo, 27.9.2014, 20:00
Střešovice
3:12(1:4, 1:5, 1:3)
Střešovice: Nováková – Vachušková, Sequensová, Köhlerová, Reindlová, Nemravová, Válková, Tvrzová, Zabavská, Beranová, Čermáková, Kramperová, Denková
Ostrava: Šulejová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Sielecká, Škopková, Káčová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 19. Zabavská, 30. Vachušková, 60. Beranová – 5. Kiecková, 7. Ursiniová (Šuranyiová), 17. Škopková (Szczurová), 17. Ursiniová (Némethová), 22. Vicianová (Némethová), 27. Kiecková (Šuranyiová), 27. Škopková (Némethová), 37. Kalnayová (Kahánková), 40. Kiecková (Voláková), 44. Szczurová (Ursiniová), 50. Szczurová (Škopková), 56. Szczurová (Kalnayová). Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: -. Střely na branku: 13:41. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7, 2:7, 2:12, 3:12.

Do tohoto večerního utkání dokázaly lépe vstoupit hráčky ostravské Bonusie, které se již na začátku páté minuty ujaly vedení. Skóre otevřela Romana Kiecková. O dvě minuty později navyšovala náskok Ostravy Klára Ursiniová, jejíž branka padla v početní výhodě. Ostravanky se dokázaly trefit v úvodních dvaceti minutách ještě dvakrát. Na 3:0 zvyšovala Nikol Škopková. Tu po 13 vteřinách doplnila Klára Ursiniová. Florbalistky Tatranu však dokázaly ke konci 19. minuty snížit zásluhou Barbory Zabavské.

Druhá perioda patřila taktéž ostravským hráčkám. Z počátku třetiny se prosadila obránkyně Veronika Vicianová. V polovině 27. minuty přidala šestou branku Romana Kiecková a po dvaceti vteřinách se opět blýskla brankou Nikol Škopková. Hráčky Tatranu se však nevzdaly a Karolína Vachušková dokázala rozvlnit síťku ostravské branky. V posledních čtyřech minutách druhé části hry se ještě na listinu střelkyň zapsala Tereza Kalnayová společně se spoluhráčkou Romanou Kieckovou.

Ve třetí třetině mohli diváci vidět pouze čtyři branky, z čehož třikrát skórovala jediná hráčka Ostravy. V posledních dvaceti minutách totiž úřadovala Veronika Szczurová, která během dvanácti minut zaznamenala hattrick. Drobnou úpravou skóre byla trefa střešovické Barbory Beranové.

Luděk Pasecký (Tatran Omlux Střešovice): „Dnes to zkrátka nešlo. Kdyby naskočily jen připravené hráčky, né nemocné nebo čerstvě po nemoci, tak jsme hráli v šesti. S produktivitou Ostravy, která byla obrovská, je výsledek zasloužený."

Jakub Robenek(FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Výsledek úplně neodpovídá průběhu utkání, ale na zápas jsme byli výborně připraveni, což průběh utkání prokázal. Pochvala holkám a Tatranu přejeme, aby se dal brzo zdravotně do pořádku a hodně štěstí do zbytku sezóny"