Ženy nezvládly třetí třetinu proti Židenicím a prohrály

sobota 18.1.2014 | Petr Blakala

Ženy se v sobotní podvečer utkaly se soupeřem z Brna. Utkání bylo vyrovnané po dvě třetiny, ale ve třetí části nestačila Bonusia na svého soupeře a inkasovala rovnou pětkrát. Za Ostravu skórovala jediná Veronika Szczurová.

17.kolo, 18.1.2014, 17:00
Židenice
6:1(1:0, 0:0, 5:1)
Židenice: Příleská – Miklíková, Svobodová, Fízeľová, Švecová, Veletová, Kusáková, Dundelová, P. Drápalová, J. Drápalová, Theimerová, Grufíková, Vránová, Humlová, Valehrachová, Dernerová, Obrovská
Ostrava: Kouřilová (46. Rousová) – Viciánová, Kahánková, Kiecková, Vinklerová, Matějová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Theuerová, Stankušová, Kovalská, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 11. Svobodová (Miklíková), 43. Valehrachová, 52. Humlová, 55. Svobodová (Švecová), 57. Obrovská (Dundelová), 59. Dundelová – 47. Szczurová. Rozhodčí: Svrček Lukáš – Waliczko Radim. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 92. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Bleskový vstup do zápasu měly hráčky Ostravy, jelikož se do střelecké pozice dostala Theuerová, která trefila tyč brněnské svatyně. První branku viděli diváci až v 11. minutě klání, kdy se uvolnila Lucie Svobodová. Ta totiž vymetla pravý horní růžek ostravské klece. Za dvě minuty mohlo být srovnáno, jenže akci Bonusie vychytala domácí brankářka. Miklíková poté mohla navýšit vedení Židenic, ale nabídku u brankoviště zahodila. Do konce první dvacetiminutovky se již nic vážného nestalo, a tak hráčky odcházely do šaten za stavu 1:0 pro domácí tým.

Ve druhé třetině se dostala ke střele Kalnayová, která mířila těsně nad branku Příleské. O dvě minuty později dostala další přihrávku Némethová. Ta zkoušela zakončit bekhendem, ale v tomto případě neuspěla. Ve 28. minutě se mohly Ostravanky radovat, jenže jejich vstřelená branka nebyla uznána kvůli útočnému faulu. V dalších dvaceti minutách se diváci v brněnské hale ničeho nedočkali a skóre zůstalo beze změny.

Třetí dějství bylo na góly bohatší. Ve 43. minutě se prosadila Martina Velehrachová, která navyšovala skóre utkání. Poté však udeřila ostravská Veronika Szczurová, která využila odraženého míčku a snížila stav utkání. Brno v závěrečných desíti minutách přidalo ještě čtyři branky. Nejprve to byla Kateřina Humlová, kterou doplnily postupně Lucie Svobodová a Regina Obrovská. FBC se pokoušelo ještě ovlivnit vývoj utkání a hrálo bez brankářky, jenže přišel další zásah Židenic, když pečetila výhru Brna Monika Dundelová.

Hráčky utkání: Iveta Theuerová (Ostrava) - Lucie Svobodová (Brno)

Martin Hájek (EUROSPOLEČNOSTI Sokol Židenice): „Děkuji holkám za krásné vybojované utkání. Líbilo se mi, že daly do hry srdíčko a bojovnost. Když budeme takto pokračovat, tak to bude dobré. Děkuji našim skvělým fanouškům za podporu během celého zápasu."

Jakub Robenek (FBC ČPP Software Ostrava): „Tak jsme si opět sedli na zadek a doufám, že si holky konečně už uvědomí, že takovéto výkony na extraligu prostě nestačí."