Ženy nezvládly utkání s extraligovým nováčkem

FBK Jičín
6:4(2:1, 3:2, 1:1)
FBK Jičín: Samková – Kořínková, Kůželová, Vavrečková, Kloutvorová, Chlumská, Pitthardová, Machová, Drbohlavová, Floriánová, Zumrová, Šudová, Exnarová, Špíglová, Satýnková, Svobodová, Kalinová, Mikolášková
Ostrava: Šulejová – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Voláková, Kalnayová, Nguyenová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 4. Satýnková (Svobodová), 7. Mikolášková (Pitthardová), 22. Satýnková (Vavrečková), 38. Kloutvorová, 40. Kůželová (Kalinová), 60. Kalinová (Svobodová) – 7. Káčová, 21. Kiecková, 29. Šuranyiová (Némethová), 46. Káčová (Režnarová). Rozhodčí: Lucie Hejnová, Jitka Romančáková. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 19:22.

Už v prvních minutách utkání, se do více šancí dostávaly hráčky Jičína, kterým scházelo potřebné štěstí v koncovce. Ve 4. minutě se však mohly poprvé radovat, a to když střelu do šibenice ostravské svatyně vyslala Andrea Satýnková. Vedení domácím hráčkám moc dlouho nevydrželo. Za tři minuty totiž srovnávala Veronika Káčová. Na tuto branku Ostravy florbalistky Jičína reagovaly skvěle. Za deset vteřin totiž rozvlnila síťku za zády ostravské brankářky Pavlína Mikolášková, čímž poslala svůj tým opět do vedení. Do konce první třetiny se již nic zajímavého nestalo, a tak se týmy rozešly do šaten za stavu 2:1 ve prospěch extraligového nováčka.

Druhou periodu lépe načaly Ostravanky. Po devětadvaceti vteřinách od úvodního vhazování se totiž blýskla sólem Romana Kiecková. O minutu později vrátila jednobrankové vedení svému týmu Andrea Satýnková, pro kterou to byl již druhý zásah v tomto utkání. Ke konci 29. minuty vyrovnala na 3:3 Zuzana Šuranyiová, jenže poté přišly dva vcelku rychlé útoku Jičína. Ve 39. minutě přidala čtvrtou branku domácích Lucie Kloutvorová a 51 vteřin před koncem druhé části hry navyšovala Žaneta Kůželová, jejíž mířidla byla seřízena velmi dobře.

Ve třetím dějství si připsala druhou branku Veronika Káčová, později vyhlášena jako nejlepší hráčka ostravského celku, jenže to bylo ze strany Bonusie vše. Ke konci základní hrací doby se ještě pokusil trenér Robenek o powerplay. Toto však Ostravankám nepomohlo a do prázdné svatyně se prosadila tři vteřiny před koncem utkání Klára Kalinová.

Tomáš Pokorný: "Odehráli jsme výborný kolektivní výkon a v utkání jsme dokázali vstřelit více jak tři branky. Soupeřům děkuji za skvělý výkon."

Jakub Robenek: "Přestože jsme věděli co nás čeká, utkání jsme nezvládli. Individuální výkony některých hráček bohužel nejsou adekvátní současné kvalitě extraligy. Buď to se to změní nebo budou muset přijít změny. Gratulujeme soupeřům k první výhře v extralize."