Ženy nezvládly závěrečnou třetinu proti Bohemians

sobota 11.10.2014 | Petr Blakala

Celkem čtyřicet minut dokázal ženský tým Bonusie vzdorovat florbalistkám z Bohemians. Ty v závěrečné třetině nasázely pět branek, čímž rozhodly o vítězi utkání.

4.kolo, 11.10.2014, 16:30
2:7(1:1, 1:1, 0:5)
Bohemians
Ostrava: Šulejová – Kiecková, Šuranyiová, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Stankušová, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Voláková, Kalnayová, Pavla Nguyenová, Szczurová, Némethová
Bohemians: Kreisingerová – Chełstowska, Hai Ly Nguyenová, Poláková, Šmídová, Reischlová, Divišová, Šindelářová, Ludvíková, Veselá, Loudová, Jarešová, Burdová, Hnátová, Bočanová
Branky a nahrávky: 9. Kiecková (Káčová), 29. Kalnayová (Káčová) – 14. Jarešová (Poláková), 24. Bočanová (Veselá), 43. Poláková (Bočanová), 47. Poláková (Veselá), 48. Loudová (Reischlová), 56. Ludvíková (Reischlová), 59. Veselá (Burdová). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:7.

Do utkání vkročily lépe ostravské florbalistky, které šly do vedení jako první. V deváté minutě se totiž po přihrávce Káčové prosadila Romana Kiecková. O vedení přišly hráčky Bonusie ke konci 14. minuty, kdy se soupeřkám podařilo vyrovnat. Zásluhu na tom měla Kristýna Jarešová, jejíž střela zapadla za brankovou čáru. Do konce první třetiny se již nic vážného nestalo, a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina se vyvíjela opačně. Nejprve vsítily branky hráčky Bohemians, poté až Ostravanky. Po vyloučení Stankušové totiž trestala Adéla Bočanová. Toto vedení jim příliš dlouho nevydrželo, jelikož o necelých pět minut později vyrovnala Tereza Kalnayová. Hráčky z hlavního města měly k dispozici ještě jednu početní převahu, avšak ta zůstala nevyužita. Po čtyřiceti minutách platil stále vyrovnaný stav.

Ve třetí třetině nastal zlom. Hned z počátku dějství dostala svůj tým do vedení Hana Poláková, která zaznamenala za pět minut také druhou trefu v tomto utkání a rázem to bylo již o dvě branky. Čtyřiadvacet vteřin poté ji doplnila Eva Loudová. V závěrečné pětiminutovce úřadovala Jitka Ludvíková a necelé dvě minuty před koncem uzavřela střeleckou listinu Lucie Veselá.

Nejlepší hráčky utkání: Hana Poláková (Bohemians) - Veronika Káčová (Ostrava)