Ženy podlehly Bohemians, i přes to si zahrají play-off!

neděle 22.2.2015 | Petr Blakala

Bonusia sice podlehla na hřišti Bohemians 7:4, ale i přes to si zahraje play-off extraligy žen!

21.kolo, 22.2.2015, 15:00
Bohemians
7:4(2:2, 0:0, 5:2)
Bohemians: Kreisingerová – Chełstowska, Hyršlová, Loudová, Poláková, Šmídová, Šindelářová, Svobodová, Reischlová, Divišová, Benešová, Veselá, Jarešová, Burdová, Hnátová, Bočanová
Ostrava: Holubová – Kiecková, Kahánková, Matějová, Šuranyiová, Vicianová, Bořucká, Škopková, Voláková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová
Branky a nahrávky: 5. Veselá (Bočanová), 8. Veselá (Chełstowska), 42. Chełstowska (Veselá), 49. Veselá (Bočanová), 54. Veselá (Bočanová), 58. Šindelářová (Poláková), 60. Poláková (Loudová) – 8. Kiecková (Vinklerová), 13. Káčová (Režnarová), 43. Šuranyiová (Káčová), 56. Káčová (Režnarová). Rozhodčí: Lucie Hejnová, Jitka Romančáková. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 32:26.

Prvních dvacet minut bylo velmi zajímavých. Do vedení šli po pár minutách od úvodního buly domácí florbalistky, které se zásluhou Lucie Veselé ujaly jednobrankového vedení. V 8. minutě navyšovala ta stejná hráčka, jenže přišlo také snížení stavu z hole Romany Kieckové. Ostravanky se dočkaly dokonce vyrovnávací branky, kterou obstarala na konci třinácté minuty juniorka Veronika Káčová za asistence spoluhráčky Režnarové. První perioda byla u konce, na světelné tabuli svítilo skóre 2:2 a oba celky se tak odebraly do svých šaten.

Během prostřední části utkání se nic vážného nestalo. Až na pár nebezpečných situací a protiútoků - to se však neprojevilo na skóre a o vítězi se muselo rozhodnout až v poslední třetině.

Tomu se tak taky stalo. Ve 42. minutě se ujala střela z hole Katarzyny Cheltowske, ale i na tento průběh utkání dokázala Bonusia ještě reagovat. Po minutě totiž bylo srovnáno, když skórovala Zuzana Šuranyiová. Bohemka poté odskočila do dvoubrankového vedení. To "ošéfovala" Lucie Veselá - ta si připsala v tomto zápase celkem 4 branky a 1 asistenci. Svou druhou branku v klání přidala také Veronika Káčová, ale to bylo z pohledu Ostravy vše. Hráčky Bohemians vstřelily ještě dvě branky a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto.

Jakub Robenek: "Obrovská pochvala holkám. Dneska opět předvedly, že s postupem času jdeme stále víc a víc nahoru, doufám, že to tak bude pokračovat. Děkujeme Vítkovicím za pomoc, posíláme pozdrav a těšíme se na ně do play-off. Gratulace soupeři a hodně štěstí do play-off."

Michal Matoušek: "Jsou utkání, která se musí zlomit vůlí a bojovností, a my jsme to nakonec ve třetí třetině našli, což nám pomohlo utkání vyhrát. Děkujeme soupeři za utkání."