Ženy porazily ELITE a získaly velmi tři důležité body

neděle 17.1.2016 | Michal Chadim

Ženy BONUSIE v šestnáctém kole porazily na domácí palubovce florbalistky ELITE PRAHA 6:4 a získaly tak velice důležité tři body do tabulky. Vítězstvím se navíc dotáhly na páté místo ELITE už na čtyři body.

16.kolo, 17.1.2016, 15:00
6:4(3:1, 2:2, 1:1)
Elite Praha
Ostrava: Holubová (Košťálová), Vinklerová, Wolfová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Viciánová, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnárová, Kapcová, Kajfoszová, Kotzurová, Pišteková, Vavrečková
Elite Praha: Gécová (Tříšková) – Chvátalová, Jelínková, Vránová, Kalecká, Vejdělková, Skalíková, Havlíková, Mrázková, Bedleková, Rybíčková, Radová, Patakyová, Raková, Denková
branky: 2. Eva Pišteková, 12. Nela Kapcová, 19. Nela Kapcová, 35. Markéta Režnarová, 38. Veronika Káčová, 48. Karin Vavrečková - 19. Nela Havlíková, 24. Veronika Raková, 31. Vladimíra Skalíková, 59. Veronika Rybičková; rozhodčí: Zdeněk Cholek - Jana Cholková; vyloučení: 4 + Markéta Režnarová 5:3; využití: 1:1; diváků: 76; zásahy brankářů: Tereza Holubová 15 - Martina Gécová 17; po třetinách: 3:1, 2:2, 1:1;

Ostrava v souboji o velmi důležité body s ELITE začala lépe, neboť se dostala do vedení už ve druhé minutě, kdy se v přesilové hře proslavila Pišteková. Poté se nám hra mírně uklidnila, neboť k vidění bylo hodně ostrých zákroků a po zásluze též vyloučení. Domácí hráčky v první třetině dokázaly se ještě dvakrát gólově prosadit a to zásluhou talentované Nely Kapcové. Zbytečně ale v závěru ještě inkasovaly a to po střele Havlíkové. Po první třetině tak na světelné tabuli v ČPP Aréně svítilo 3:1 pro domácí tým.

Úvodní polovina druhé třetiny Ostravě příliš nevyšel. Domácí hráčky byly málo důsledné v obranné činnosti a dělaly zbytečné chyby. Ty dokázal zkušený tým, jako ELITE potrestat a vyrovnat utkání. Nejprve snížila v čtvrté minutě Raková a poté havířovská rodačka Skalíková dokonce vyrovnala. Ostrava na tady tohle ale dokázala zareagovat a dvěma góly Markéty Režnarové, která se prosadila při vlastním oslabením, a Veroniky Káčové znovu utekla svému soupeři na dvoubrankový rozdíl.

Do poslední třetiny naskočila hrající asistentka trenéra Karin Vavrečková, která tak po zápase v Židenicích naskočila ke svému druhému zápasu v dresu Ostravy, při kterém se dočkala svého premiérového gólu za Ostravu po svém návratu. Ten přišel v osmačtyřicáté minutě po šikovné teči před hostující bránou. V samém závěru si Ostrava své vítězství pokazila, neboť vlastní nedisciplinovanosti se nechala zbytečně vyloučit. První vyloučení Pištekové ještě dokázaly domácí hráčky ubránit, poté ale přišel pětiminutový trest Režnarové za sekání při kterém zasáhla hráčku soupeře do obličeje. ELITE v této dlouhé přesilové hře navíc posílené při hře bez brankáře dokázalo dát pouze jeden gól. Víc už jim ostravské florbalistky nedovolily a dotáhly tak utkání do vítězného konce.